updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Zatrzymany za udział w oszustwie „na policjanta”

  • Napisane przez Policja.pl
  • Dział: Akcje policji

Zielonogórscy kryminalni dzięki swoim działaniom operacyjnym, zatrzymali w miniony weekend mężczyznę, który zamieszany jest w oszustwo na „policjanta” w ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze.

Poszkodowana wpłaciła oszustom kilkanaście tysięcy złotych na fałszywe konto.

W ubiegłym tygodniu mieszkanka Zielonej Góry odebrała telefon, w którym mężczyzna podający się za policjanta z CBŚP poinformował, że prowadzi działania przeciwko oszustom „na wnuczka”. Powiedział, że oszuści ją namierzyli i żeby nie straciła swoich pieniędzy, musi je wpłacić na specjalne konto stworzone przez prokuratora. Dzięki temu pomoże zatrzymać przestępców. Fałszywy policjant obiecał, że po zakończeniu akcji przyjedzie do zielonogórzanki prokurator i wręczy jej nagrodę za pomoc w działaniach.

Zielonogórzanka zadeklarowała, że może wpłacić na to specjalne konto kilkanaście złotych. Natychmiast poszła na pocztę i zrobiła błyskawiczny przelew. Po powrocie do domu i rozmowie z rodziną zorientowała się, że padła ofiara oszustwa. Wtedy przyszła złożyć zawiadomienie i o wszystkim poinformowała prawdziwych funkcjonariuszy.

Zielonogórscy policjanci z wydziału kryminalnego komendy miejskiej natychmiast sprawdzili wszelkie możliwe informacje. Dzięki swojej operacyjnej pracy ustalili, kto wypłacił pieniądze z konta wskazanego przez oszustów. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę w jednym z nadmorskich kurortów. Zupełnie nie spodziewał się że zostanie tam namierzony. To mieszkaniec Małopolski, który przyjechał do Zielonej Góry wypłacić pieniądze na poczcie i szybko opuścił miasto.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Dzisiaj (24 września) sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla podejrzanego. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl