updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Były ministrant okradł księdza

Wyróżniony Były ministrant okradł księdza fot. KSP

20-latek po porannej mszy w Kobyłce schował się w jednym z pomieszczeń kościelnych, po czym po zamknięciu przez proboszcza kościoła najpierw włamał się do kasetki z datkami pieniężnymi na renowację świątyni, następnie skradł jedną z pamiątkowych sutann, rower należący do pracownika parafii, oraz klucze, za pomocą których wyszedł z kościoła.

W czwartek (9 lutego) kilka minut przed 11:00 policjanci z komisariatu w Kobyłce otrzymali zgłoszenie o kradzieży i włamaniu do kościoła. Według przekazanej przez proboszcza parafii informacji, ze świątyni skradziono sutannę, rower należący do pracownika, oraz klucze i datki pieniężne przeznaczone na renowację kościoła z kasetki, do której sprawca się włamał.

Policjanci natychmiast przystąpili do czynności procesowych. Ustalenia, jakie już wcześniej przeprowadził proboszcz okazały się być bardzo przydatne w pracy funkcjonariuszy. Wynikało z nich, że sprawcą tego czynu mógł być jeden z parafian i były ministrant. Ten trop doprowadził policjantów do 20-letniego Huberta G.

Mężczyzna w chwili zatrzymania wstępnie przyznał się do włamania i kradzieży w kościele. Początkowo twierdził jednak, że nie działał sam, że miał pomocnika. Szczegółowe ustalenia oraz przesłuchania 20-latka wskazywały jednak na inny przebieg zdarzeń. Mężczyzna był tego dnia rano w kościele na dwóch mszach, po ostatniej schował się w jednym z pomieszczeń, a po zamknięciu świątyni przez księdza przystąpił do działania.

20-letni Hubert G. trafił do policyjnej celi. Odzyskane mienie wróciło do proboszcza parafii. Jeszcze dziś mężczyzna usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/17953/Sutanne_pieniadze_i_rower_ukradl_z_kosciola_po_porannej_mszy.html

{jumi[*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl