updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Puchar dla strażników z Warszawy

Zdobywcy Pucharu Komendanta fot. KSP Zdobywcy Pucharu Komendanta

Już po raz trzeci reprezentacje piłkarskie służb mundurowych spotkały się na turnieju im. podkom. Andrzeja Struja. Puchar Komendanta Głównego Policji zdobyła drużyna Straży Miejskiej z Warszawy.

Zawody piłkarskie, w których 22 reprezentacje walczyły o puchar Komendanta Głównego Policji, zaczęły się w czwartek 9 lutego. Już od samego rana na boisku rozgrywały się mecze grupowe. W piątek miały miejsce rozgrywki finałowe oraz spotkanie pomiędzy reprezentacją policjantów a drużyną przyjaciół policji. Około 15:30 sędzia zagwizdał początek meczu finałowego, na który wszyscy czekali. Komentowany przez Dariusza Szpakowskiego pojedynek pomiędzy Strażą Miejską a Strażą Pożarną był bardzo dramatyczny. Strażnicy 3-bramkową przewagą pokonali rywali i to ich reprezentacja zdobyła puchar mistrzostw. Najlepszym strzelcem turnieju był reprezentant Straży Miejskiej Rafał Prażuk, a jego brat Michał został najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Zwycięzcy odebrali trofeum oraz otrzymali gratulacje od Komendanta Głównego nadinsp. Marka Działoszyńskiego.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Straży Pożarnej, która otrzymała medale z rąk Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Mirosława Schosslera. Trzecie miejsce w mistrzostwach zajęła reprezentacja z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Turniej nosi imię tragicznie zmarłego funkcjonariusza Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego KSP podkom. Andrzeja Struja, który został zabity dwa lata temu, kiedy zainterweniował na chuligańskie wybryki dwóch młodych ludzi. Te zawody oprócz tego, że są możliwością walki o zaszczytne trofeum jakim jest puchar Komendanta Głównego Policji, to także wyraz pamięci policjantów o zmarłym koledze.

ab/kgp

{jumi[*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl