updated 9:37 AM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Zatrzymani za handel ludźmi

Zatrzymani za handel ludźmi sxc.hu

Policjanci CBŚ rozbili gang  zajmujący się handlem ludźmi i prostytucją. Związani z działającą pod Tarnowem agencją towarzyską przestępcy w ciągu ostatnich kilku lat zarobili ok. 5,5 miliona złotych.

 

Akcja była wynikiem ustaleń policjantów Centralnego Biura Śledczego, którzy wpadli na trop agencji towarzyskiej działającej w Tarnowie od 2002 r. Funkcjonariusze wysłani przez rzeszowski zarząd Biura weszli do kilku mieszkań i do domu, w którym działała agencja. Zatrzymali sześciu mieszkańców Tarnowa - trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 34 do 43 lat. Poza prowadzeniem agencji towarzyskiej pod przykrywką legalnej działalności gospodarczej, zatrzymani organizowali również usługi seksualne "na telefon" w wynajętych mieszkaniach.

Policjanci przeszukali pomieszczenia agencji i mieszkania zatrzymanych. Zabezpieczyli szereg dowodów świadczących o przestępczej działalności podejrzanych oraz mienie warte w sumie ok. 1 mln zł.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Tarnowie tymczasowo aresztował wszystkich zatrzymanych na 3 miesiące. Usłyszeli oni zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu ludźmi oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu (grożą za to kary do 5 lat pozbawienia wolności). Dwoje spośród nich odpowie za założenie i kierowanie grupą przestępczą (grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności).

Przewidywane są kolejne zatrzymania.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation