updated 8:48 AM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Wybuchowa paczka

Wybuchowa paczka Komenda Stołeczna Policji

Policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem i zabójstw oraz funkcjonariusze z Ochoty zabezpieczyli zawartość paczki, która dziś rano trafiła do jednej z firm kurierskich.

 

Jak głosi komunikat Komendy Stołecznej Policji mundurowi, w paczce znajdowało się 7 skorup granatów, zapalniki bez cech niebezpiecznych, 3 karabiny maszynowe z zaspawanymi iglicami. Jak się okazało, przedmioty nie stwarzają niebezpieczeństwa. Prawdopodobnie zostały przesłane w celach kolekcjonerskich lub artystycznych.

Dziś o 7.00 rano pracownik jednej z firm kurierskich powiadomił policjantów z Ochoty o paczce, z której wypadł granat wraz z zapalnikiem. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne załogi, w tym policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Na miejscu ewakuowano 120 osób, głównie pracowników firmy.

Po dokładnym sprawdzeniu zawartości przesyłki, która została wysłana z jednego z krajów Europy Zachodniej na Wschód policjanci zabezpieczyli 7 skorup granatów, zapalniki bez cech niebezpiecznych, 3 karabiny maszynowe z zaspawanymi iglicami.

Specjaliści ocenili, że znalezisko nie stwarza niebezpieczeństwa. Ustalono także nadawcę paczki, który w piśmie do firmy kurierskiej oświadczył, że przedmioty mają jedynie charakter dekoracyjny i artystyczny i zostały przesłane jako rekwizyty.

Przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation