updated 5:55 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Łamał wyrok sądu 35 razy

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji / kz/ij
  • Dział: Akcje policji
Łamał wyrok sądu 35 razy fot. Komenda Stołeczna Policji

Za złamanie sądowego zakazu kierowania samochodem odpowie 42-latek, zatrzymany na terenie naszego powiatu przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Policjanci z Żabiej Woli ustalili, że dla Wojciecha K. będzie to 35 zarzut niestosowania się do różnych wyroków sądu. Wiele z nich dotyczyło zakazów prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna odpowie za przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Przed 17.00 funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego pełniący służbą na terenie naszego powiatu zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Podczas legitymowania 42-latek przyznał się, że nie posiada prawa jazdy, bo stracił je za kierowanie po alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili kierowcę w policyjnej bazie danych. Szybko potwierdzili, że Wojciech K. ma prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów do lipca 2012 roku. Dodatkowo w jego samochodzie znaleźli pudełka z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Kierowca został zatrzymany w celi grodziskiej komendy, a jego samochód z całą zawartością zabezpieczony.

Dokładnym wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Żabiej Woli. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna od lipca 2010 roku nie powinien kierować samochodami. W tym czasie jednak kilkakrotnie był ujawniany za kierownicą i karany za łamanie tego zakazu. Ponadto funkcjonariusze naliczyli 34 wcześniejsze zarzuty niestosowania się mężczyzny do różnych wyroków sądu. Dziś Wojciech K. usłyszy ten sam zarzut już po raz trzydziesty piąty. Dodatkowo zostanie na niego nałożony mandat za jazdę bez wymaganych dokumentów. Przewożone przez mężczyznę papierosy zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej. Straty dla skarbu państwa z tytułu tej przestępczej działalności zostały wycenione na ponad 124 tysiące złotych.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation