updated 4:55 PM CEST, Jun 26, 2019
A+ A A-

Złodzieje na traktory?

  • Napisane przez policja.pl/ażj
  • Dział: Akcje policji
Wyróżniony Złodzieje na traktory? fot. wikipedia.org

 

 

Policjanci z Lipna w woj. kujawsko-pomorskim ustalili i zatrzymali oszustów zajmujących się wyłudzaniem zaliczek na sprzedaż ciągników siodłowych.

Kryminalni z Lipna przeprowadzili 5 kwietnia wczesnym rankiem akcję zatrzymania dwóch braci, podejrzewanych o wyłudzanie zaliczek na rzekomą sprzedaż ciągników siodłowych. Przeprowadzone działania to efekt kilkutygodniowej pracy policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą.

Wszystko zaczęło się pod koniec stycznia tego roku. Wówczas policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie na szkodę osoby zainteresowanej ofertą handlową zamieszczoną na jednym z serwisów internetowych. Osoba ta wpłaciła na podane konto 20 tys. złotych zaliczki na poczet zakupu ciągnika siodłowego. W rezultacie do żadnej transakcji nie doszło. Kontakt z oferentami urwał się, a pokrzywdzony stracił pieniądze.

Zajmujący się sprawą śledczy już po kilku dniach od zgłoszenia zatrzymali osobę tzw. słupa, która za odpłatnością użyczyła swoich danych oszustom i założyła konto w banku, gdzie trafiały pieniądze z transakcji. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Zajmujący się sprawą śledczy docierali wciąż do nowych faktów i gromadzili materiał dowodowy. Na tej podstawie zatrzymali wczoraj na terenie Włocławka dwóch braci w wieku 21 i 29 lat. Trafili oni za kraty policyjnych cel.

Dzisiaj funkcjonariusze doprowadzili obu mężczyzn do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty trzech oszustw. Straty, jakie ponieśli z tego tytułu pokrzywdzeni, szacuje się na łączną kwotę ponad 33 tys. złotych. Teraz o dalszym losie podejrzanych zadecyduje prokurator i sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Śledczy pracują również nad ustalaniem kolejnych osób, które zostały oszukane w wyniku tego przestępczego procederu. Za oszustwa i wyłudzenia grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

{jumi[*9]}

 

 

 

Please provide full Credentials Infomation