updated 2:51 PM CET, Dec 15, 2017
A+ A A-

CBŚ odzyskało unikatową kolekcję

  • Napisane przez policja.pl
  • Dział: Akcje policji
CBŚ odzyskało unikatową kolekcję www.sxc.hu

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 41-letniego mężczyznę w sprawie kradzieży unikatowych pocztówek z XIX i XX wieku. Funkcjonariusze odzyskali ponad 800 kartek, które zostały skradzione w Krakowie w 2010 roku jednemu z kolekcjonerów. Ich wartość to kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, pracujący nad sprawą kradzieży kolekcji unikatowych pocztówek, trafili na trop mężczyzny, który mógł być zamieszany w cały proceder.

Przypomnijmy, że do samej kradzieży doszło w grudniu 2010 roku w Krakowie. Kilku włamywaczy zabrało z mieszkania kolekcjonera zbiór zabytkowych kartek z XIX i XX wieku przedstawiających regiony Krosna, Sanoka oraz starego Krakowa.

41-letni mężczyzna, który mógł być zamieszany w cały proceder, został namierzony w jednym z podkrakowskich hoteli. Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli cztery klasery z pocztówkami. W toku dalszych czynności potwierdzili autentyczność 827 kart i oszacowali ich wartość na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem za paserstwo.

{jumi [*9]}

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C