updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Gorąco w Katowicach

  • Napisane przez policja.pl
  • Dział: Akcje policji

POdczas manifestacji w Katowicach zatrzymano kilkadziesiąt osób, które zakłóciły porządek. Sześć osób najprawdopodobniej usłyszy zarzuty napaści na policjantów. Obejrzyj materiał, pokazujący wydarzenia z perspektywy policji.

Około 15.00 uczestnicy zgromadzenia na ulicy Stawowej zaatakowali butelkami i petardami policjantów i przechodzących ulicą Mickiewicza demonstrantów. By nie dopuścić do bezpośredniego starcia, stróże prawa zepchnęli napastników w głąb ulicy Stawowej. Podczas interwencji doszło do ataków na policjantów. Zatrzymano kilkadziesiąt osób pod zarzutem zakłócenia porządku i przebiegu legalnego zgromadzenia. Dodatkowo najprawdopodobniej sześciu zatrzymanych odpowie za atakowanie policjantów. Stróże prawa analizują cały czas materiał filmowy, który został zarejestrowany podczas interwencji.

 

W czasie akcji zatrzymania agresywnych demonstrantów na ulicy Stawowej, policjanci zabezpieczyli porzucone pojemniki z gazem, drewniane i gumowe pałki, pistolet, nóż, ochraniacze na szczęki, kominiarki oraz przygotowany plan, w którym zaznaczona była trasa przemarszu konkurencyjnej demonstracji i miejsca zaplanowanego ataku.

(KWP Katowice / mag)

{jumi[*9]}

Please provide full Credentials Infomation