updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Nielegalny alkohol przejęty przez CBŚ

Wyróżniony Nielegalny alkohol przejęty przez CBŚ www.policja.pl

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu ponad 50 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu o wartości czarnorynkowej ponad 4 milionów złotych. Wszystkim zatrzymanym na terenie Łodzi i Olsztyna grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

22 i 23 maja funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie i Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie, na terenie Łodzi i Olsztyna zatrzymali 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Funkcjonariusze od pół roku rozpracowywali grupę zajmującą się wprowadzaniem do obrotu nielegalnego alkoholu.

W efekcie policjanci ustalili na terenie Olsztyna 2 magazyny, w których przechowywany był alkohol. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkańcy Olsztyna i Łodzi w wieku od 29 do 46 lat wprowadzili do obrotu ponad 50 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu o czarnorynkowej wartości ponad 4 milionów złotych, narażając tym samym Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 2 milionów złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,5 tysiąca litrów alkoholu i około 60 kilogramów krajanki tytoniowej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również 20 tysięcy złotych oraz samochody o wartości około 90 tysięcy złotych, należące do członków grupy.

Zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą przedstawiono 42-letniemu Bolesławowi B. oraz 46-letniemu Andrzejowi S. Dwóch członków grupy wyszło z aresztu za poręczeniem majątkowym, a pozostałych Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowił tymczasowo aresztować.

Mężczyźni byli już wcześniej karani m.in. za przestępstwa narkotykowe i skarbowe. Teraz wszystkim zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi {*9}]

Please provide full Credentials Infomation