updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Zatrzymany za włamanie i kradzież na budowie

  • Napisane przez policja.waw.pl
  • Dział: Akcje policji
Zatrzymany za włamanie i kradzież na budowie policja.waw.pl

Dyżurny komisariatu na warszawskim Bemowie otrzymał zgłoszenie o włamaniu i kradzieży narzędzi, laptopów, pieniędzy z terenu budowy oraz usiłowaniu kradzieży volkswagena wartego blisko 90 tys. złotych. Sprawą natychmiast zajęli się bemowscy policjanci. Kilka godzin później zatrzymali 31-letniego pracownika wykonującego prace budowlane. W jego miejscu zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli skradzione przedmioty. Roman A. usłyszał 6 zarzutów i przyznał się do ich popełnienia. Sąd zastosował wobec niego policyjny dozór.

Dyżurny z komisariatu przy ul. Raginisa otrzymał zgłoszenie o włamaniu i kradzieży narzędzi z terenu jednej z pobliskich budów. Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Jak ustalili policjanci sprawca włamał się do pomieszczeń biurowych, skąd skradł narzędzia budowlane (wiertarkę, nożyce do cięcia drutu, śrubokręt), 4 laptopy, aparat fotograficzny oraz pieniądze. Wartość start wyceniono na prawie 10 tys. złotych.

Ponadto ustalili, że sprawca prawdopodobnie usiłował dokonać kradzieży volkswagena craftera wartego blisko 90 tys. złotych.

Kryminalni potrzebowali kilku godzin, aby dotrzeć do sprawcy. Na miejsce wezwano min. policyjnego przewodnika z psem tropiącym. Pies błyskawicznie podjął trop i ruszył śladem złodzieja, doprowadzając do miejsca ukrycia skradzionych przedmiotów.

Policjanci zatrzymali 31-letniego pracownika budowy i odzyskali skradziony łup. Roman A. usłyszał 6 zarzutów ( kradzieży i kradzieży z włamaniem). O wysokości kary wkrótce zadecyduje sąd. Wobec zatrzymanego zastosowano policyjny dozór.

{jumi [*9]} 

Please provide full Credentials Infomation