updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Pracownik ochrony banku spłoszył napastnika

  • Napisane przez policja.pl
  • Dział: Akcje policji
Pracownik ochrony banku spłoszył napastnika www.sxc.hu

Policjanci zatrzymali sprawcę napadów na banki kilkadziesiąt minut po tym, jak uciekł z banku spłoszony przez pracownika ochrony. 23-letni mieszkaniec Krakowa został odnaleziony w pobliskim lesie i zatrzymany po krótkim pościgu. 

19 czerwca po południu mężczyzna napadł na dwa banki. Najpierw zamaskowany sprawca posługujący się przedmiotem przypominającym broń palną usiłował zrabować pieniądze w jednym z banków w Nowej Hucie, skąd został wyproszony przez pracownika ochrony. Niedługo później wtargnął do placówki innego banku. Sterroryzował obsługę, grożąc trzymanym pistoletem i zażądał wydania pieniędzy. W porę zareagował pracownik ochrony, który swoją zdecydowaną postawą spłoszył napastnika. Sprawca wybiegł z banku i ukrywał się.
Wezwani na miejsce policjanci podążali śladem zbiegłego sprawcy, by po kilkudziesięciu minutach od napadu zatrzymać go w zaroślach. Teraz młodemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Policjanci prowadzący sprawę szacują, że mężczyzna brał udział w przynajmniej dziewięciu innych napadach. Trwają czynności procesowe z jego udziałem.
W poszukiwania sprawcy zaangażowani byli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Centralnego Biura Śledczego, Oddziału Prewencji Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik Biały.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation