updated 4:34 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Święto Policji na Agrykoli

  • Napisane przez policja.pl
  • Dział: Akcje policji
Święto Policji na Agrykoli fot. Michał Derela

Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy, występ uczestniczki konkursu Idol, mecz piłki nożnej Policja – Żandarmeria Watykańska, pokaz Mistrza Świata w trikach piłkarskich, pokaz tresury psów policyjnych, prezentacja sprzętu pirotechnicznego oraz sprzętu specjalistycznego CBŚ i BOA, liczne konkursy i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na wszystkich tych, którzy 22 lipca (niedziela) wezmą udział w festynie rodzinnym na Agrykoli z okazji Święta Policji. Start już o godz.13. Serdecznie zapraszamy!Już w najbliższą niedzielę, 22 lipca o godzinie 13.00 na terenach zielonych Stadionu Agrykola przy ulicy Myśliwieckiej 9 w Warszawie, wystartuje piknik rodzinny z okazji Święta Policji. Wszyscy, którzy zaangażowali się w jego organizację, przygotowali dla odwiedzających specjalny program z szeregiem atrakcji oraz gier i zabaw nie tylko dla najmłodszych.

Na imprezie nie może zabraknąć Szefa polskich policjantów Pana Komendanta nadinsp. Marka Działoszyńskego, który uroczyście otworzy festyn a wspólną zabawę ze służbami mundurowymi i przedstawicielami wielu firm, instytucji i organizacji rozpocznie orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która zaprezentuje pokaz musztry paradnej.

Każdy uczestnik festynu będzie miał niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez polskich policjantów w tym m.in.: sprzęt Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych, sprzęt pirotechniczny Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji, Komisariatu Rzecznego Policji czy Wydziału Ruchu Drogowego. Niewątpliwą atrakcją będzie również wystawa policyjnych motocykli – może uda się co po niektórym wsiąść na stalowego rumaka i uwiecznić tę niepowtarzalną chwilę. Miłośnicy zwierząt będą mogli obejrzeć specjalny pokaz przygotowany przez patrol konny oraz podziwiać umiejętności przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych. Stołeczna Grupa Interwencyjna WOPR z kolei zaprezentuje i przeszkoli wszystkich chętnych w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, a specjaliści z Centrum Nauki Kopernik bez wątpienia w interesujący sposób przekażą ciekawostki naukowe. Ponadto w programie przewidziano również pokazy: Rycerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, policyjnej i wojskowej, sztuk walki, drużyny futbolu amerykańskiego. Chętni będą mogli wziąć udział w zawodach na ergonometriach wioślarskich, w licznych konkursach prewencyjnych i zabawach dla tych dużych i małych, czy wsiąść do symulatora samochodowego.

Wszędzie tam, gdzie można przyczynić się do pojawienia uśmiechu radości, szczególnie na twarzach dzieci, pojawiają się również członkowie IPA. Więc i tym razem, po raz kolejny, koleżanki i koledzy z IPA Sekcja Polska (IPA-największe stowarzyszenie na świecie z ilością 322098 członków zrzeszonych w 60 krajach, będące także stowarzyszeniem niezawisłym łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie) będą obecni na festynie.

Podczas pikniku każdy z jego uczestników będzie mógł wspomóc Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach przekazując na jej rzecz nawet drobną pomoc finansową.

Jednym z punktów pikniku podczas, którego funkcjonariusze zaprezentują swoje umiejętności sportowe, będzie niecodzienny mecz piłki nożnej „Policja – Żandarmeria Watykańska". Rozpoczęcie meczu przewidziane jest na godz.15.00. Wcześniej natomiast, bo już po 13. w innych zmaganiach piłkarskich wezmą udział „Przyjaciele Policji" – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, którzy zmierzą się z polskimi artystami. Oprócz meczy miłośnicy piłki nożnej będą mogli również obejrzeć pokaz Krzysztofa Golonki – mistrza świata w trikach piłkarskich.

Przez cały czas trwania festynu na estradzie głównej odbywać się będą występy artystyczne zespołów muzycznych czy grup tanecznych. W scenariuszu przewidziano m.in. koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy, koncert zespołu Hamak Band, zespołu Classic, występ Agnieszki Kałży - uczestniczki programu Idol- z zespołem Lifeclub Band.

To tylko niektóre atrakcje czekające na wszystkich tych, którzy 22 lipca odwiedzą warszawską Agrykolę. Każdy znajdzie tam z pewnością coś ciekawego dla siebie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation