updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Zatrzymani z fałszywymi kartami

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji
Zatrzymani z fałszywymi kartami fot. Komenda Stołeczna Policji

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wypłacenie za pomocą skopiowanych kart bankomatowych kwoty około 7 000 tysięcy złotych na szkodę banków. Zatrzymanym może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec obu mężczyzn sąd zastosował areszty.Policjanci z Bielan zauważyli na ulicy Conrada dwóch mężczyzn podejrzanie zachowujących się. Jeden z nich przez kilka minut obserwował przyległy teren, a po chwili wraz z kolegą wsiadł do samochodu marki Volkswagen i odjechał w kierunku ulicy Reymonta. Kryminalni podejrzewali, że mężczyźni maja coś na sumieniu, dlatego zatrzymali pojazd do kontroli i dokładnie go przeszukali.

Przeczucie nie myliło policjantów. W samochodzie pod przednim siedzeniem znaleźli saszetkę, w której znajdowało się 21 kart z paskiem magnetycznym, przypominających karty bankomatowe. Oprócz kart w pojeździe znajdowała się kartka z adresami bankomatów. Mężczyźni posiadali przy sobie prawie 7000 złotych, które prawdopodobnie zostały wypłacone tymi kartami z bankomatów.

Maciej K. i Grzegorz W. zostali zatrzymani. Podczas przeszukania hotelu, w którym zatrzymali się mieszkańcy Bydgoszczy policjanci znaleźli jeszcze kilkadziesiąt kolejnych kart i środki odurzające. Karty i marihuana zostały zabezpieczone, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za posiadanie podrobionych kart płatniczych. Wobec 47-letniego Macieja K. sąd zastosował 2-miesieczny areszt. Na 3 miesiące do aresztu trafi 51-letni Grzegorz W., który odpowie jeszcze za posiadanie środków odurzających.

Sprawa ma charakter rozwojowy, zatrzymani mogą być odpowiedzialni również za szereg innych przestępstw skimmingowych na terenie Warszawy, a także całej Polski.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation