updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Areszt za kradzieże rowerów

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji
Areszt za kradzieże rowerów fot. Komenda Stołeczna Policji

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież rowerów. Mariusz L. działał na terenie Mokotowa od początku sezonu letniego. Jego łupem padały wartościowe jednoślady. 34-latek grasował głównie po klatkach schodowych, podwórkach i dziedzińcach. Mariusz L. objęty już wcześniej dozorem policyjnym za podobne przestępstwa, trafił do aresztu. Spędzi tam trzy miesiące.

Mariusz L. trafił w ręce mokotowskich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu w lipcu br. Wtedy to, przyznał się do 20 kradzieży rowerów (pisaliśmy o tym 13.07.2012r. w art.: "Zatrzymany za kradzieże 20 rowerów"). Wówczas wobec 34-latka został zastosowany dozór policyjny. Jak się okazało, środek ten nie odstraszył amatora jednośladów od przestępczego procederu.

W wyniku pracy operacyjnej i dochodzeniowo – śledczej policjanci ustalili, że Mariusz L. może być zamieszany w kolejne kradzieże rowerów. 34-latek wpadł w ręce mundurowych kilka dni temu w okolicach jednego z centrów handlowych. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do kilkudziesięciu kolejnych przestępstw. Jak się okazało, działał w ten sam sposób jak wcześniej. Kradł rowery pozostawione na klatkach schodowych, osiedlowych podwórkach czy też dziedzińcach.Grasował głównie po rejonie Górnego Mokotowa. W jego ręce wpadały najczęściej markowe rowery. Do przecięcia linek zabezpieczających, używał małych nożyczek. Mężczyzna najprawdopodobniej skradzione łupy upłynniał wśród przypadkowo spotkanych osób. W sumie policjanci przedstawili 34-latkowi 27 zarzutów.

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe trzy miesiące Mariusz L. spędzi za kratkami.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation