updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

System AFIS wskazał sprawcę

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji
System AFIS wskazał sprawcę fot. Komenda Stołeczna Policji

System AFIS wskazał mężczyznę, który kilka tygodni temu usiłował włamać się do samochodu zaparkowanego przy ulicy Elbląskiej. 29-letni Grzegorz Z. usłyszał w komisariacie przy ulicy Rydygiera zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Już wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyzna najbliższych kilka lat spędzi w zakładzie karnym.

Pod koniec czerwca tego roku nieznany mężczyzna usiłował włamać się do samochodu zaparkowanego przy ulicy Elbląskiej. 29-latek nie zdążył zabrać radia CD, CB i torby z ubraniami, gdyż wypłoszyli go przypadkowo przechodzący ludzie.

Zawiadomienie o usiłowaniu włamania zostało przyjęte przez żoliborskich funkcjonariuszy. Prowadzący sprawę policjant przesłał do stołecznej pracowni badań daktyloskopijnych zebrane z miejsca zdarzenia ślady linii papilarnych włamywacza. Przeprowadzona przy wykorzystaniu systemu AFIS identyfikacja śladu dała wynik pozytywny. Obecność na miejscu zdarzenia wskazanego przez system mężczyzny, potwierdziła także ekspertyza daktyloskopijna wydana przez powołanego biegłego.

29-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest doskonale znany policji. W tym roku za podobne przestępstwa zatrzymywany był już kilka razy.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl