updated 2:43 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Nielegalna broń i amunicja w Pruszkowie

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji
Nielegalna broń i amunicja w Pruszkowie fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 55-latka, który w domu wszczął awanturę, uszkodził policyjny radiowóz i posiadał bez wymaganego zezwolenia broń i amunicję. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd w Pruszkowie zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Około 21.30 dyżurny zlecił policjantom interwencję w Kaniach. Na miejscu miało dojść do awantury domowej. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres zastali na podwórzu dwóch mężczyzn, z których starszy szarpał młodszego. Z chwilą, kiedy mundurowi zatrzymali radiowóz, napastnik rzucił poszkodowanym o samochód z taką siłą, że została wgnieciona karoseria.

Po rozdzieleniu mężczyzn funkcjonariusze rozpytali uczestników zajścia. Okazało się, że dorosły syn stanął w obronie matki, co nie spodobało się jego ojcu. Dodatkowo policjanci uzyskali informację, że Zbigniew K. w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach przechowuje broń palną. Kryminalni i technik kryminalistyki weszli do wskazanego pokoju. Znaleźli tam dwie jednostki broni ostrej oraz prawie 1300 sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru. Mężczyna nie posiadał zgody na posiadanie tych przedmiotów.

55-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Przebadano go na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 1,34 promila. Następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania broni i amunicji bez zezwolenia, uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego dozór policyjny.

{jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation