updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Nielegalna rozlewnia spirytusu

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji
Nielegalna rozlewnia spirytusu fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili miejsce nielegalnego wyrabiania i rozlewania spirytusu technicznego. Funkcjonariusze w garażu wynajmowanym przez obywatela Ukrainy zabezpieczyli łącznie 755 litrów spirytusu o rynkowej wartości około 60 tys. złotych. Policjanci zatrzymali 34-latka, który usłyszał zarzut nielegalnego wyrabiania i rozlewania spirytusu. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą stołecznej komendy zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy. W garażu, który wynajmował mężczyzna na warszawskiej Pradze funkcjonariusze ujawnili aparaturę służącą do nielegalnego odkażania spirytusu technicznego. W pomieszczeniu policjanci znaleźli prowizorycznie wykonaną aparaturę służącą do odkażania i oczyszczania skażonego spirytusu technicznego, odczynniki chemiczne oraz kilkadziesiąt pustych butelek i plastikowych pojemników. Mundurowi zabezpieczyli także 755 litrów spirytusu, którego wartość rynkowa wynosi około 60 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci, gotowe wyroby były rozprowadzane na warszawskich bazarach i targowiskach jako spirytus spożywczy. Z zebranego przez funkcjonariuszy materiału wynika, że ten nielegalny proceder trwał od około miesiąca.

Policjanci zatrzymali 34-latka, którego osadzili w policyjnej celi. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego wyrabiania i rozlewania spirytusu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do roku pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl