updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Zatrzymany za włamanie do samochodu

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji
Zatrzymany za włamanie do samochodu fot. Komenda Stołeczna Policji

Szybkie działanie śródmiejskich i wolskich policjantów pozwoliło zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o włamanie do samochodu. Sprawca zdarzenia ukradł z opla plecak z dokumentami i aparatem fotograficznym. Zaraz po tym wsiadł do autobus jadący na Wolę. Tam na jednym z przystanków autobusów miejskich został zatrzymany. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Współpraca Śródmiejskich i Wolskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie Marcina A. (l. 36) podejrzanego o włamanie do samochodu zaparkowanego przy al. Solidarności. Około godz. 19.50 mężczyzna w wełnianej czapce wybijając szybę włamał się do opla i zabrał z niego plecak z cenną zawartością. Znajdowały się w nim ważne dokumenty oraz drogi aparat fotograficzny. Następnie sprawca zdarzenia wsiadł do autobusu linii 190 jadącego na Wolę. Informacja ta szybko dotarła do patrolu policji, który pełnił służbę przy ul. Górczewskiej na Woli. Stojący na przystanku policjanci zauważyli mężczyznę, wysiadającego z autobusu. Jego wygląd odpowiadał wcześniej podanemu rysopisowi. Okazało się, że Marcin A. posiadał przy sobie plecak, w którym oprócz wysokiej klasy aparatu fotograficznego były też dowody rejestracyjne dwóch samochodów marki Opel i Renault.

Mężczyzna został zatrzymany. Teraz zajmą się nim śledczy z warszawskiego Śródmieścia. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation