updated 1:50 PM CET, Dec 17, 2017
A+ A A-

Podpalacz tęczy zatrzymany

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji
Podpalacz tęczy zatrzymany fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego Pawła P. Mężczyzna podpalił z obu stron tęczę z kwiatów ozdabiającą Pl. Zbawiciela. Jak się okazało był kompletnie pijany. W organizmie miał 2,4 promila. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna usłyszy dziś zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do podpalenia doszło ok. 1.30. Mężczyzna oblał nieznaną substancją część konstrukcji kwiatowej tęczy i podłożył ogień. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu zawiadomieni, przez świadków zdarzenia, mężczyzna właśnie podkładał ogień pod drugą część tęczy. Policjanci natychmiast zareagowali i dobiegli do niego. Podpalacz był agresywny, więc musieli użyć kajdanek. W między czasie na miejscu pojawiły się inne załogi policji i straż pożarna, która zaczęła gasić płonącą konstrukcję.

29-letni Paweł P. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Wilczej. Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień.

Dzisiaj prawdopodobnie usłyszy zarzuty zniszczenia mienia.

{jumi [*9]}

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C