updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Warszawscy huligani zatrzymani

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy podczas rozgrywki derbowej 21 września zniszczyli część infrastruktury na stadionie Legii, jak również zaatakowali ochroniarzy. Obaj usłyszeli już zarzuty udziału w zbiegowisku oraz złamania przepisów ustawy i bezpieczeństwie imprez masowych. Grozi im 3 i 5 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec nich dozór i zakaz zbliżania się do stadionu Legii.

Wczoraj rano śródmiejscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy na stadionie Legii brali udział w wybrykach chuligańskich. Kamil K. (28 l.) został zatrzymany w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. Rafał B. (26 l.) wpadł w ręce policjantów w Grodzisku Mazowieckim. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Kamil K. odpowie za udział w zbiegowisku, wiedząc że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczą się gwałtownego zamachu na pracowników służb porządkowych poprzez rzucanie różnymi przedmiotami. W tym konkretnym przypadku kibic rzucił w kierunku pracownika służby porządkowej nieustalonym przedmiotem, a przy tym by nie zostać rozpoznanym - zamaskował twarz szalikiem. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Rafałowi B. przedstawiono zarzut udziału w zbiegowisku o opisanym powyżej charakterze. Mężczyzna był również zamaskowany i odpowie za rzucenie drzwiami w kierunku pracowników ochrony. Rafałowi B. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Obaj mężczyźni też będą stawiać się w jednostkach policji, by podpisywać listę dozorowanych raz w tygodniu oraz mają zakaz zbliżania się do stadionu Legii na odległość 50 metrów.

W najbliższym czasie planowane są dalsze zatrzymania. Funkcjonariusze już ustalili tożsamość kilkudziesięciu chuliganów, którzy odpowiedzą zarówno za przestępstwa, jak i za wykroczenia.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation