updated 11:59 AM CET, Dec 18, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany na Woli

Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany na Woli fot. sxc.hu

Patrolujący w radiowozie z wideo-rejestratorem ulice Woli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po krótkim pościgu zatrzymali motocyklistę, który w niecałe 3 minuty popełnił 6 wykroczeń. Dodatkowo okazało się, że kierujący jednośladem był nietrzeźwy i ma orzeczony obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdarzenie zarejestrowała kamera w radiowozie stołecznych policjantów. To miała być zwykła kontrola, jednak poruszający się ulicą Wolską motocyklista mimo wyraźnych znaków dawanych przez policjantów nie zatrzymał się do kontroli a uciekając nie stosował się do obowiązującego oznakowania a także sygnalizacji świetlnej i o ponad 100 km/h przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość jadąc na dodatek z pasażerem.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Zakończył się on przy ul. Obozowej gdzie motocyklista nie zapanował nad pojazdem i uderzył w dwa stojące przed nim samochody osobowe. Pomimo dalszej ucieczki pieszo szybko został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. Okazało się, że zatrzymany 20-latek był nietrzeźwy (1 promil alkoholu w organizmie) a ponadto nie powinien w ogóle kierować motocyklem gdyż ma orzeczony obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci skierowali za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola do Sądu wniosek o ukaranie mężczyzny. Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Motocykliście grozi też nawet dożywotnie odebranie uprawnień do kierowania. Oddzielnie odpowiadać też będzie za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Warszawa