updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Ponad 3 promile za kółkiem i z zakazem sądowym

Ponad 3 promile za kółkiem i z zakazem sądowym fot. sxc.hu

Policjanci z warszawskiej Białołęki zatrzymali kierującego fordem. Jan S. spowodował kolizję drogową, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, uprzednio karany za jazdę po alkoholu z aktywnym zakazem sądowym.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 47-latek uderzył w inny pojazd, a zatrzymał się dopiero kilka metrów dalej. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Jan S. już usłyszał zarzut.

Policjanci z komisariatu na Białołęce zatrzymali kierującego fordem. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna spowodował kolizję drogową. Dopiero po przejechaniu kilku metrów zatrzymał się. Na miejscu policjanci zbadali stan trzeźwości Jana S. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że 47-latek był już karany za jazdę po alkoholu oraz kierował w trakcie obowiązującego zakazu sądowego.

Jan S. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dochodzeniowcy zebrali materiał dowodowy i przedstawili podejrzanemu zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości, uprzednio karany za podobne przestępstwo z obowiązującym zakazem sądowym. Jan S. w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze.

Warszawa