updated 11:16 PM CEST, Apr 24, 2018
A+ A A-

Bracia próbowali ukraść kabel

Bracia próbowali ukraść kabel fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei z Nasielska udaremnili kradzież kabla trakcji elektrycznej biegnącej wzdłuż torów w Janówku Pierwszym. Dodatkowo jeden z braci w trakcie zatrzymania znieważył policjantów.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei z Nasielska podczas swoich czynności w Janówku Pierwszym zauważyli, jak dwóch mężczyzn próbuje wykopać z ziemi kabel trakcji elektrycznej biegnący wzdłuż torów kolejowych. Patrol SOK od razu wezwał miejscowych policjantów. Mundurowi natychmiast zareagowali i zatrzymali na gorącym uczynku, jak się później okazało, dwóch braci, mieszkańców powiatu nowodworskiego, 33-letniego Rafała B. oraz 37-letniego Marcina B.

Podczas zatrzymania Rafał B. znieważył interweniujących funkcjonariuszy obelżywymi słowami. Bracia trafili do legionowskiej komendy. Jak ustalili śledczy w przeszłości mężczyźni byli już karani. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży w warunkach recydywy, a Rafał B. dodatkowo znieważenia policjantów na służbie. Obaj przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.

Warszawa