updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wpadł podczas włamania do samochodu

Wpadł podczas włamania do samochodu fot. Komenda Stołeczna Policji

W ręce policjantów z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Sulejówku wpadł 23-latek, podejrzany o usiłowanie włamania do samochodu zaparkowanego na jednej z ulic.

Dzięki szybkiemu zgłoszeniu interwencji o podejrzanym mężczyźnie kręcącym się przy opisywanym aucie i błyskawicznej interwencji, policjanci zatrzymali podejrzanego i tym samym zapobiegli kradzieży kluczy samochodowych oraz elektronarzędzi. 23-latkowi przedstawiono już zarzut karny usiłowania popełnienia kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie, które wskazywało, że na jednej z ulic Sulejówka przy prywatnym aucie kręci się podejrzany mężczyzna. Dyżurny drogą radiową podał komunikat i zlecił interwencję jednej z prewencyjnych załóg, patrolujących wtedy miasto.

Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce interwencji. W aucie zobaczyli mężczyznę, który przekładał znajdujące się tam przedmioty. Po chwili okazało się, że były to elektronarzędzia i klucze samochodowe, które przygotowywał sobie do wyniesienia. Opisywanym mężczyzną był 23-letni mieszkaniec Sulejówka i nie był on właścicielem tego auta.

Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W efekcie policyjnego zatrzymania, podejrzany o włamanie został osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzutu usiłowania popełnienia kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Please provide full Credentials Infomation