updated 11:59 AM CET, Dec 18, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Dzień bez wypadku śmiertelnego

Wyróżniony Dzień bez wypadku śmiertelnego fot.: sxc.hu

9 lutego okazał się łaskawy dla polskich drogowców. Nikt nie zginął. Jak wynika ze statystyk, takie dni zdarzają się niezwykle rzadko.

Dzień bez ofiar na polskich drogach na przestrzeni ostatnich kilku lat jest ewenementem. W ciągu minionej doby pomimo 40 wypadków, do których doszło na naszych drogach, rannych zostało 58 osób i nikt nie zginął. Liczby te świadczą o tym, że pomimo niesprzyjającej pogody w wielu miejscach kraju, było wyjątkowo bezpiecznie, a kierowcy jeździli rozważniej i bezpieczniej.

Niestety takie dni jak ten należą do rzadkości. Każdy z nas wyruszając w podróż autem, chciałby bezpiecznie dojechać do celu, jednak nie wszyscy mają taką szansę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w bardzo dużym stopniu od nas samych. Te najtragiczniejsze w skutkach wypadki najczęściej związane są z nadmierną prędkością, brawurową jazdą oraz niedostosowaniem techniki jazdy do warunków atmosferycznych. Śliskie jezdnie, ograniczona widoczność i szybko zapadający zmierzch, zwłaszcza teraz w okresie zimowym, dodatkowo nie ułatwiają jazdy kierowcom.

mw

{jumi[*9]}

Warszawa