updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Prawie 200km/h na Wisłostradzie

Policjanci z warszawskiego Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę w radiowozie z wideo-rejestratorem zatrzymali motocyklistę, który jechał Wisłostradą z prędkością niemal 200 km/h.

 

Na tym odcinku drogi dozwolona prędkość to 80 km/h. Mężczyzna cały czas przyspieszał, aż osiągnął prędkość 182 km/h. Zwolnił dopiero gdy zobaczył przed sobą inne pojazdy na jezdni.

Ten moment wykorzystali policjanci i zatrzymali motocyklistę.

Jak głosi komunikat Komendy Stołecznej Policji aa popełnione wykroczenie kierujący motocyklem został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 pln i 10 punktów karnych dopisane zostało do jego konta.

Apelujemy do wszystkich kierowców motocykli o bezpieczną i ostrożną jazdę, o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku podczas jazdy motocyklem. Brawura i lekkomyślność w połączeniu z dużą mocą maszyny może doprowadzić do utraty życia lub zdrowia. Kierowca motocykla jest bardziej narażony na niebezpieczeństwo niż kierowca samochodu. Trzeba pamiętać o elementach zwiększających bezpieczeństwo jazdy takich jak: kask, ochraniacze, odpowiednie rękawice. Wobec zagrożeń na drodze, każdy jest równy i nie ma miejsca na bezkarność.
Policjanci w trakcie trwania sezonu motocyklowego częściej niż zwykle będą zwracać uwagę na odpowiednie zachowanie się na drodze tych, którzy będą łamać przepisy ruchu drogowego siedząc za kierownicą swojego jednośladu.

{jumi [*9]}

Warszawa