updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Bezpieczny wielkanocny weekend

Na drogach czekają... patrole policji. www.sxc.hu Na drogach czekają... patrole policji.

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak będą wyglądały święta Wielkanocy dla tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. 

Policjanci będą też zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Już od 6 kwietnia na drogach w całej Polsce będzie więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Będą oni widoczni na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, a także stan techniczny samochodów, dlatego też lepiej jest sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła ma sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny w silniku są uzupełnione. Policjanci ruchu drogowego będą używać także radiowozów nieoznakowanych z wideorejestratorami. Przed tego typu urządzeniami nie uchroni się żaden pirat drogowy.

Policjanci będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących. W te święta, tak jak i w latach ubiegłych, nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkanocne to szczególny czas spędzany w gronie rodziny, dlatego ważne jest, aby minęły one w spokojnej atmosferze - nie tylko przy stole, ale także na drodze.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation