updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wpadli na kradzieży paliwa

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Dla kierowców

Dzięki szybkiej reakcji pracowników stacji paliw i błyskawicznemu działaniu mińskich policjantów zatrzymani zostali podejrzani o kradzież ponad 100 litrów oleju napędowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-letni Hubert A. i 19-letni Damian S. podjechali na stację volkswagenem, na kradzionych tablicach rejestracyjnych i odjechali nie płacąc za paliwo. Obydwaj usłyszeli już zarzut popełnienia kradzieży paliwa i dobrowolnie poddali się karze.Późnym popołudniem na jedną ze stacji paliw w mińskiej gminie wjechał dostawczy volkswagen transporter. Mężczyzna, który podszedł do dystrybutora zatankował do niego ponad 100 litrów oleju napędowego. Kierowca nie zapłacił jednak za paliwo i odjechał ze stacji.

Jeden z pracowników widząc, jak samochód opuszcza stację, ruszył za nim w pościg. O zdarzeniu powiadomiono policjantów z mińskiej komendy. Kilka kilometrów dalej, mężczyźni wpadli, gdy zmieniali tablice rejestracyjne. Policjanci bardzo szybko ustalili, że zostały one skradzione w powiecie mińskim.

Funkcjonariusze odzyskali paliwo, a do aresztu przewieźli dwóch mężczyzn podejrzewanych kradzież. Byli nimi mieszkańcy powiatu wołomińskiego, 18-letni Hubert A. i 19-letni Damian S. Obydwaj trafili do policyjnych cel.

Do sprawy włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Mężczyznom przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży. Hubert A. i Damian S. przyznali się i dobrowolnie poddali karze. Policjanci sprawdzają czy mężczyźni nie byli zamieszani w jeszcze inne przestępstwa w powiecie mińskim.

{jumi [*9]}

Warszawa