updated 1:04 PM CET, Mar 26, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wypadek polskiego autokaru we Francji

Wyróżniony Wypadek polskiego autokaru we Francji fot. docelu.pl

Kilka minut po godzinie 8:00 doszło do wypadku polskiego autokaru pod Miluzą, na wschodzie Francji, na autostradzie A36. Jadący z Polski na południe Francji autokar z niewyjaśnionych przyczyn przewrócił się na bok. Jechali nim turyści biura podróży "Sindbad", w sumie 68 osób, w tym trzech członków załogi. Zginęły dwie osoby, ponad 30 zostało rannych.

Na miejsce zdarzenia zostały wysłane helikoptery medyczne. Kierowca autokaru został już zatrzymany. Pierwsze badania alkomatem wykazały, że był trzeźwy. Lokalne media podają, że kierowca najprawdopodobniej się zagapił i przy dużej prędkości próbował zjechać z autostrady na wysokości Sausheim, niestety manewr nie udał się. Konsul Rzeczpospolitej Polski z Lille poinformował, że ukończono już bardzo sprawną akcję ratunkową. W przeciągu kilku minut na miejscu były już karetki, helikoptery i strażacy. Ranni pasażerowie zostali porozwożeni do szpitali w Miluzie, Colmar, Strasburgu, a także do szwajcarskiej Bazylei.

Na miejsce kierują się już dwa autokary zastępcze. Jeden z nich ma zabrać pasażerów do miast docelowych we Francji, drugi zaś zabierze chętnych z powrotem do Polski. W akcji ratunkowej uczestniczy 150 strażaków i 60 policjantów. Zarówno polski konsul, jak i francuski minister transportu są w drodze na miejsce wypadku.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation