updated 11:59 AM CET, Dec 18, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Pijany sprawca śmiertelnego wypadku

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Dla kierowców
Pijany sprawca śmiertelnego wypadku fot. Komenda Stołeczna Policji

Miał blisko 2 promile alkoholu we organizmie. W miejscowości Stare Grabie kierując osobowym volkswagenem na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z volvo kierowanym przez 35-letniego mieszkańca gminy Tłuszcz. 27-letni Sebastian G. tuż po zdarzeniu oddalił się z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanemu kierowcy volvo. Ten dobę po wypadku, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec 27-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Ubiegłej niedzieli tuż przed 8:00 rano dyżurny wołomińskiej Komendy otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym do jakiego miało dojść w miejscowości Stare Grabie. Na miejscu już po chwili pojawili się policjanci drogówki oraz zespół pogotowia ratunkowego. W pierwszej kolejności niezbędnej pomocy lekarskiej wymagał kierowca i pasażer volvo. Obrażenia ciała jakie doznał 35-letni mieszkaniec gminy Tłuszcz, kierujący volvo zagrażały bezpośrednio jego zdrowiu i życiu. Niezwłocznie został też przewieziony do szpitala.

Wstępne ustalenia jakie przeprowadzili funkcjonariusze na miejscu zdarzenia wskazywały, że kierujący samochodem volkswagen golf na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do wypadku drogowego. Dodatkowo kierowca golfa oddalił się z miejsca nie udzielając niezbędnej pomocy poszkodowanym. Kilka minut później został jednak zatrzymany przez policjantów na pobliskiej stacji kolejowej PKP. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. 27-latek trafił do policyjnej celi.

Dobę po zdarzeniu policjanci otrzymali ze szpitala informacje o zgonie 35-letniego kierowcy volvo. Zebrane materiały sprawy pozwoliły funkcjonariuszom na przedstawienie Sebastianowi G. zarzutów spowodowania wypadku w ruchu drogowym, w wyniku którego nastąpiła śmierć innej osoby oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Decyzja sądu rejonowego w Wołominie 27-latek trafił na okres najbliższych 3 miesięcy do aresztu. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

{jumi [*9]}

Warszawa