Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/12993.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/12993
updated 2:43 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

"Panorama Morska" w Jarosławcu

Wyróżniony "Panorama Morska" w Jarosławcu Fot.: Alicja Micuła

Pomorskie Centrum Rehabilitacji, Zdrowia i Urody Sanatorium "Panorama Morska" w Jarosławcu powstało w 1995 roku. Wciąż rozbudowujący się obiekt położony jest 350 m od pięknej plaży nad Bałtykiem, między Ustką a Darłowem na wybrzeżu środkowym.

Zaproszeni do "Panoramy Morskiej" dziennikarze mogli zobaczyć jak obecnie wygląda, cieszące się powodzeniem wśród pacjentów, wczasowiczów i amatorów zabawy w Aquaparku miejsce. Resort & Medical SPA „Panorama Morska", kompleks o pow. 10 ha jednorazowo przyjmuje ok. 1200 kuracjuszy (rocznie ok. 17 tys. osób) od marca do grudnia. Prowadzone są tu m.in. zabiegi kinezyterapii, masaże, hydroterapia, fizykoterapia, ciepłolecznictwo, światłolecznictwo, inhalacje ultradźwiękowe, ćwiczenia manipulacyjne rąk, terapia zajęciowa i muzykoterapia i hipoterapia. Sanatorium "Panorama Morska" ma również jedną z niewielu w Polsce kriokomorę. Wszędzie są podjazdy dla wózków (wózek inwalidzki można wypożyczyć na miejscu), windy i wygodny zjazd prowadzący na plażę.

Obok Spa & Wellness od 2008 roku działa Aquapark, dostępny dla kuracjuszy (bezpłatnie) i wczasowiczów wypoczywających nad Bałtykiem. Obecnie trwają prace nad rozbudową tej części obiektu. Na sezon 2013 przygotowane jest zadaszenie basenu z rwącą rzeką. Mimo tego, że wiele jeszcze zostało do zrobienia zarządzająca obiektem Danuta Haratyk zapewnia nas, że za niespełna miesiąc obiekt będzie gotowy do użytku i - patrząc na tempo prac - wygląda na to, że ma rację. Jak mówił na spotkaniu z nami dyrektor Leszek Haratyk, do niedawna na tym terenie rosły dorodne grzyby. Lada chwila setki osób będą tu korzystały ze słońca i wody.

W skład Aquaparku wchodzą: basen z rwącą rzeką o długości 55 m i głębokości 1,25 m, ze zjeżdżalniami i stanowiskami do masażu karku, basen ze sztuczną falą o głębokości do 1,60 m i o powierzchni lustra wody 770 m2 - największy w Polsce, dwa baseny wielofunkcyjne o głębokości od 1,20 do 1,35 m, połączone zjeżdżalnią, gejzery powietrza, grzybek wodny i leżanki rurowe z masażem powietrznym. Na plażowiczów czeka ponad 1000 sztuk leżaków basenowych. W pobliżu jest też sztuczna grota o długości ok. 50 m z wodospadami i łaźnią parową, kompleks Spa & Wellness, sala fitness, pokój zabaw dla dzieci "Świat Dziecka", siłownia, kort tenisowy, tenis stołowy, miniboisko do piłki nożnej i boisko do siatkówki. Na terenie Panoramy działają trzy restauracje: Laguna, Tropicoco (mieści jednorazowo 300-500 osób) i La Costa.

{gallery}12993{/gallery}

Organizowane są tu wczasy, konferencje - w pięciu w pełni wyposażonych salach konferencyjnych, mogących pomieścić nawet do 500 osób - szkolenia, pikniki. Osoby chcące skorzystać z zabiegów i pakietów Spa mogą wykupić pobyt weekendowy lub inny, o dowolnej długości. Goście mają do dyspozycji ponad 400 pokojów z pełnym węzłem sanitarnym. Nas zakwaterowano w wygodnych domkach z dużą łazienką i piecykiem olejowym do wykorzystania w chłodniejsze dni. Bardzo się przydał, bo pod koniec kwietnia wciąż rano trawę pokrywał szron, a znad morzem wiał zimny wiatr. Goście obiektu mają do dyspozycji  m.in. wypożyczalnię rowerów i kijków do nordic walking. Obok ośrodka przebiega, zbudowana z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej, ścieżka rowerowa. Popołudniami i wieczorem na terenie ośrodka prowadzone są różne animacje, np. wybory miss, festiwale piosenek, wieczory tematyczne przy muzyce - "Wieczór Meksykański", "Świat według Nadmorskich Górali", "Wesele" - ogniska z kiełbaskami i dyskoteki. Posiłki są dostępne w postaci "szwedzkiego stołu", a podczas wieczornych zabaw podawane są dodatkowe słodkie przekąski. Organizowane są również przejażdżki konne, bryczką, wycieczki rowerowe, zajęcia plastyczne, zajęcia i wieczory integracyjne. Dla dzieci w wieku 3-8 lat prowadzony jest Świat Dziecka, czynny ok. 6 godzin, z suchymi basenami z kulkami, zjeżdżalniami i labiryntami. Na terenie obiektu jest też pralnia i suszarki.

System indywidualnej identyfikacji (SII), co oznacza, że na teren obiektu wejdą wyłącznie osoby posiadające takie oznaczenie w formie naręcznych pasków. Wszędzie tez obowiązuje system płatności bezgotówkowej, co oznacza, że jedyną formą płatności za dodatkowe usługi są karty płatnicze Panoramy Morskiej. Można je wykupić w recepcji lub w kasie Aquaparku, płacąc gotówką lub kartą kredytową.

Dni i godziny otwarcia Aquapark "Panorama Morska" w roku 2013:

24.04-20.06, 2.09-7.10; godz. 10-18; 21.06-1.09 - godz. 9-20; Poza sezonem wakacji szkolnych: 24.04-20.06. oraz 02.09-07.10. - w godz. 10-18. W sezonie wakacji szkolnych: 21.06-01.09. - w godz. 9-20.

Aquapark "Panorama Morska" organizuje również zajęcia z nauki pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzą instruktorzy, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwają ratownicy. Cennik Aquaparku Panorama Morska- http://www.aquapark.info.pl/cennik.php. W strefie Wellness bez opłaty dostępne są: jaccuzzi, sauna, sanarium, łaźnia. Za opłatą: masaże, solarium, zabiegi pielęgnacyjne (zamknięte szafki dostępne po wrzuceniu 2 lub 5 zł).

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej,

Pomorskie Centrum Rehabilitacji, Zdrowia i Urody, Szpital - Resort "Panorama Morska",

ul. Uzdrowiskowa 15, Jarosławiec.
www.panorama-morska.pl

www.aquapark.info.pl
www.sanatorium-panorama.pl

{jumi [*6]

Please provide full Credentials Infomation