updated 2:43 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Jastrzębia Góra – wczasy odchudzające przez cały rok

  • Napisane przez JN
  • Dział: Spa&Wellness
Wyróżniony Jastrzębia Góra – wczasy odchudzające przez cały rok fot. JN

Jastrzębia Góra to nie tylko letni kurort znany z klifowego brzegu, którego wysokość dochodzi do 33 m. Od połowy lat 90-tych XX wieku miejscowość słynie z wczasów odchudzających i rekreacyjno-kondycyjnych.

Ogólnopolską renomę zyskała za sprawą Mieczysława Hulewicza, prekursora aktywnego wypoczynku w Polsce, który realizował swoje metody odchudzania w tutejszych ośrodkach. Wielu właścicieli miejscowych pensjonatów i ośrodków wczasowych poszło w ślady Pana Hulewicza i Jastrzębia Góra stała się polskim centrum odchudzania.

Do Jastrzębiej Góry warto watro wybrać się szczególnie po świętach Bożego Narodzenia, gdy w trakcie biesiadowania podczas obfitych rodzinnych posiłków przybędzie nam kilka kilogramów wagi. Osoby chcące schudnąć i nabrać kondycji przyjeżdżają do Jastrzębiej Góry o każdej porze roku. Nie straszne są im jesienne wiatry czy śnieżne zimy. W ciągu tygodniowego turnusu wczasów odchudzających można tu schudnąć o ok.1,5 kg. Przy dłuższym pobycie efekty są jeszcze większe.

- Odchudzamy nie przy pomocy drakońskich diet, ale głównie wzmożoną aktywnością ruchową. Wczasowicze zaczynają pobyt od wizyty u lekarza, który po badaniach przydziela ich do grup z określoną wydolnością fizyczną. Każda grupa realizuje oddzielny program zajęć ruchowych o różnym stopniu intensywności, na który składają się z rozruch poranny, gimnastyka, zajęci na basenie, body ball, stretching, pilates i nordic walking. Łącznie w ciągu dnia wczasowicze mają ok. 4,5 godzin zajęć ruchowych, które nie są obowiązkowe i każdy indywidualnie decyduje czy chce w nich uczestniczyć. Lekarz zaleca też wczasowiczom odpowiednią dietę - mówi Alicja Biedrzycka, dyr. Ośrodka Fitness, Relax & SPA „Balttur -Jastrzębia", od 17 lat prowadząca wczasy odchudzające.

Ośrodki wypoczynkowe w Jastrzębiej Górze oferują różnorodne programy odchudzające i różnorodne diety. Każdy z nich prowadzi bogatą gamę zabiegów relaksacyjnych i upiększających. Po takiej kuracji odzyskuje się sprawność fizyczną i nabiera nawyków do aktywnego trybu życia po powrocie do domu.

Jastrzębią Górę od czasu powstania kurortu upodobali sobie warszawiacy. Również mieszkańcy innych regionów Polski chętnie wypoczywają tu. Niektórzy na tyle doceniają walory kurortu, że przyjeżdżają tu nawet 2-3 razy w roku. W trakcie pobytu spacerują po plaży, po Bulwarze Nadmorskim ciągnącym się wzdłuż klifowego brzegu w przepięknym bukowym lesie, po okolicznych jarach przecinających klifowy brzeg, po Promenadzie Światowida, przy której usytuowany jest park z fontanną i sceną koncertową oraz lokalami rozrywkowymi i handlowymi. Wędrują główną ulicą Jastrzębiej Góry do odległej o 3,5 km latarni morskiej w Rozewiu. Niedawno kurort zyskał na atrakcyjności gdy w ośrodku Primavera Converence & SPA otwarto ogólnodostępny, jedyny w obrębie Półwyspu Helskiego Park Wodny z trzema basenami, zjeżdżalnią, rwącą rzeką i innymi atrakcjami.

Please provide full Credentials Infomation