updated 1:46 PM CEST, Sep 21, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Warszawski Festiwal Filmowy

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Stolica
Wyróżniony Warszawski Festiwal Filmowy http://wff.pl/

W tym roku organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 7-16 października 2016 roku proponują, z racji położenia Polski i w odróżnieniu od innych festiwali, dużo opowieści z Europy Środkowej i Wschodniej - od Węgier, Czech przez Litwę, Estonię po Rosję. Galę otwarcia uświetni pokaz filmu "Honorowy obywatel" w reżyserii Gastona Duprat i Mariano Cohna.

Kina festiwalowe to Kinoteka w PKiN - pięć sal (nr 1, 2, 3, 4, 7), seanse od godz. 9.30 rano do północy oraz Multikino Złote Tarasy – cztery sale (nr 1, 2, 3, 4) na najwyższym piętrze galerii handlowej, ul. Złota 59. Seanse od godz. 11.00 do północy.

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w czwartek 29 września i potrwa do 6 października w godzinach 11-20 w KINOTECE w Pałacu Kultury i Nauki. Przedsprzedaż będzie kontynuowana w trakcie festiwalu od 7 października (piątek) do 15 października w kinach festiwalowych w osobnych kasach.

Od 2009 roku Warszawski Festiwal Filmowy wszedł do elitarnego grona wydarzeń, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (www.fiapf.org) jako międzynarodowe konkursowe festiwale filmowe. Dyrektorem Warszawskiego Festiwalu Filmowego jest Stefan Laudyn, który tak mówi na temat WFF:  "Chodzi nam o to, żeby pokazać film zanim dostanie Oscara, doprowadzić do spotkania z warszawską publicznością reżysera zanim ten zdobędzie nagrodę w Cannes. (...) W roku 2012 rozpoczęliśmy współpracę z pekińską Film Factory. Dzięki naszemu wspólnemu przedsięwzięciu China-Eastern Europe Film Promotion Project filmy z Polski i Europy Wschodniej są co roku w Chinach, które na naszych oczach stają się największym rynkiem filmowym świata. Wraz z FIPRESCI organizujemy warsztaty dla młodych dziennikarzy i krytyków filmowych. Młodzi filmowcy mogą uczestniczyć w warsztatach CentEast Next."

Więcej na: www.wff.pl i na Facebooku: www.facebook.com/warsawfilmfestival.

  

Sprzedaż biletów na dzień bieżący będzie prowadzona w kinach festiwalowych w osobnych kasach dniach 7-16 października, w których będzie można kupić bilety na dowolnie wybrane seanse do obu kin.

Kasy przedsprzedaży i kasy na dzień bieżący będą otwarte na pół godziny przed pierwszym seansem w danym kinie festiwalowym.
KINOTECE w godzinach 9 - 21:30
MULTIKINIE Złote Tarasy w godzinach 10:30 - 21:30

Bilety są sprzedawane do momentu wyprzedania miejsc na seans.
Bilet jest ważny tylko do godziny rozpoczęcia seansu podanej na bilecie.
Miejsca w kinach nie są numerowane.

32. WARSZAWSKI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 7-16.10.2016

O WFF
Sekcje i nagrody

SEKCJE KONKURSOWE

KONKURS MIĘDZYNARODOWY
Dla filmów fabularnych (powyżej 60 minut) z całego świata. Premiery światowe, międzynarodowe i europejskie.

KONKURS 1-2
Dla pierwszych i drugich pełnometrażowych (powyżej 60 minut) filmów fabularnych w dorobku ich reżyserów z całego świata.

KONKURS WOLNY DUCH
Dla filmów niezależnych, nowatorskich, buntowniczych. Prezentujemy pełnometrażowe (powyżej 60 minut) filmy fabularne i dokumentalne z całego świata.

KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH
Dla pełnometrażowych filmów dokumentalnych (powyżej 60 minut) z całego świata.

KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH
Dla krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych oraz animowanych (do 40 minut) z całego świata. Zwycięzcy mogą się ubiegać o Oscara®, Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej.

SEKCJE NIEKONKURSOWE

POKAZY SPECJALNE
Dla pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych (powyżej 60 minut) z całego świata. Sekcja niekonkursowa.

POLSKA KLASYKA
Dla polskich filmów (powyżej 60 minut) starszych niż 10 lat, które stanowiły istotne osiągnięcia polskiej kinematografii. Sekcja niekonkursowa.

ODKRYCIA
Pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne (powyżej 60 minut) poruszające tematy współczesne z całego świata, prezentowane wcześniej na festiwalach filmowych za granicą. Sekcja niekonkursowa.

RODZINNY WEEKEND FILMOWY
Filmy dla dzieci oraz ich rodziców (sekcja niekonkursowa, filmy o dowolnej długości).

NAJLEPSZE POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE 2016
Dla wybranych polskich filmów krótkometrażowych z tego roku. Sekcja niekonkursowa.

NAGRODY

W KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM
a/ Główna Nagroda – Warsaw Grand Prix
Finansowa część nagrody: 100.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).

b/ Nagroda za Najlepszą Reżyserię – Best Director
Finansowa część nagrody: 10.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).

c/ Nagroda Specjalna Jury – Special Jury Award
Finansowa część nagrody: 5.000 złotych*). Nagrodę może otrzymać aktor, kompozytor, montażysta, operator obrazu, producent, reżyser, scenarzysta lub scenograf.
Może być tylko jeden zwycięzca każdej z nagród w Konkursie Międzynarodowym (bez ex-aequo).

W KONKURSIE 1-2
Główna Nagroda – Winner of 1-2 Competition
Finansowa część nagrody: 10.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów). Może być tylko jeden zwycięzca Nagrody w Konkursie 1-2 (bez ex-aequo).

W KONKURSIE WOLNY DUCH
Nagroda Wolny Duch – Free Spirit Award
Finansowa część nagrody: 5.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów). Może być tylko jeden zwycięzca Nagrody Wolny Duch (bez ex-aequo).

W KONKURSIE FILMÓW DOKUMENTALNYCH
Najlepszy Film Dokumentalny – Best Documentary Feature
Finansowa część nagrody: 5.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów). Może być tylko jeden zwycięzca Konkursu Dokumentalnego (bez ex-aequo).

W KONKURSIE FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH
a/ Short Grand Prix.
Finansowa część nagrody: 2.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).
b/ Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy.
Finansowa część nagrody: 1.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).
c/ Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Finansowa część nagrody: 1.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).
d/ Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy
Finansowa część nagrody: 1.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).

UWAGA: jeśli w programie Konkursu Krótkometrażowego znajdą się mniej niż 4 filmy z danej kategorii, to nagroda w tej kategorii nie będzie przyznawana.

Nagroda FIPRESCI

Dla najlepszego spośród pierwszych lub drugich filmów w dorobku reżysera pochodzącego z Europy Wschodniej, prezentowanych w dowolnej festiwalowej sekcji. FIPRESCI to Międzynarodowa Federacja Krytyki Filmowej (www.fipresci.org).

Nagroda Jury Ekumenicznego

Członkowie Jury są nominowani przez Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej SIGNIS oraz przez INTERFILM. Poza wartościami artystycznymi filmu Jury Ekumeniczne zwraca uwagę na jego wymiar duchowy i ludzki.

Nagroda Jury NETPAC

NETPAC to Network for the Promotion of Asian Cinema, czyli Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Kina Azjatyckiego (www.netpacasia.org), które przyzna nagrodę dla najlepszego filmu azjatyckiego z programu WFF.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Widzowie głosują na najlepszy spośród wszystkich filmów prezentowanych podczas WFF, prezentowany w dowolnej sekcji. Zwycięzca plebiscytu otrzymuje Nagrodę Publiczności, która nie ma charakteru finansowego.
http://wff.pl/.

Warszawa

Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

3. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

4. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Podanie danych jest dobrowolne

6. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

7. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

8. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

9. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
       

10. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.