updated 2:38 PM CET, Feb 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Lotnisko w Modlinie przywitało dziewięciomilionowego pasażera

Wyróżniony Powitanie dziewięciomilionowego pasażera na lotnisku w Modlinie Fot.: Alicja Micuła Powitanie dziewięciomilionowego pasażera na lotnisku w Modlinie

Dziewięciomilionowy pasażer przyleciał na lotnisko w Modlinie z lotniska Londyn Stansted samolotem linii Ryanair nr FR 1021 o godzinie 12.10 w poniedziałek 24 kwietnia 2017. Był nim Sylwester Mucha z zoną Barbarą Sasin-Mucha i ich 3,5-letnim synem Alanem. Nie kryli zaskoczenia powitaniem ich przez prezesa  Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Leszka Chorzewskiego, Jolantę Grus z Biura Prasowego i licznie zgromadzonych pracowników lotniska. Mieszkają w Londynie od sześciu lat, ale zamierzają niebawem wrócić do Polski, do rodzinnego Radomia. Z lotniska w Modlinie korzystają dwa, trzy razy w roku, naprzemiennie z Lotniskiem Chopina w Warszawie. Dzisiaj przylecieli z synem na dłuższy, dwutygodniowy urlop. Państwo Mucha otrzymali vouchery, m.in. od restauracji Eat & Fly, Taxi Modlin, Baltony czy na przejazdy autobusowe.

Od początku swego istnienia, czyli od 2012 roku z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin korzysta coraz więcej podróżnych - w roku 2016 było ich blisko 2 miliony 900 tysięcy. Zarząd portu planuje dalszy rozwój lotniska, rozbudowę hali odlotów i budowę hotelu. Co na pewno ucieszy pasażerów, planowane jest przedłużenie linii kolejowej do samego lotniska. Nie będzie więc konieczna przesiadka z pociągu do autobusu, aby dostać się pod sam terminal.

Pasażerowie lotniska w Modlinie mają do dyspozycji 44 kierunki, m.in. do wszystkich głównych miejsc, gdzie Polacy znajduja zatrudnienie (Londyn, Bruksela, Dublin - najpopularniejsze), a także do miast odwiedzanych np. przez turystów czy pielgrzymów (m.in. Rzym, Bari, Barcelona).

Około 3/4, a więc zdecydowana większość pasażerów, jest Polakami, i to - z racji bliskości i dostępności - głównie z Mazowsza i sąsiadujących województw. Obserwujemy tez ciekawe zjawisko, jakim jest systematyczny wzrost odprawianych cudzoziemców - np. Ukraińców, dla których nasz port to jedno ze swoistych "okien na świat" - mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Statystyczny pasażer Portu Warszawa/Modlin nie przekroczył 50 lat, a połowa z pasażerów nie skończyła jeszcze 32 lat. Blisko 55 proc. podróżnych to mężczyźni, którzy znacznie częściej niż dawniej podróżują z rodzinami. Nie przypadkiem więc dziewięciomilionowy pasażer przyleciał do Modlina właśnie z rodziną.

Poza uruchomieniem sklepów i restauracji Eat & Fly z naprawdę smacznym i przystępnym cenowo jedzeniemZarząd Portu chce postawić również na usprawnienie odpraw - między innymi za pomocą pierwszej w Polsce bramki biometrycznej. Planowane jest ich zainstalowanie w nowej części lotniska. Tam prawdopodobnie zostanie przywitany dziesięciomilionowy pasażer lotniska w Modlinie.

Please provide full Credentials Infomation