czwartek, kwiecień 25, 2024
Follow Us
wtorek, 23 maj 2017 10:24

Bezpłatne rejsy w ramach programu „Wiślane prądy kulturalne”

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bezpłatne rejsy w ramach programu „Wiślane prądy kulturalne” http://wislawarszawie.org

Na dwa bezpłatne, godzinne rejsy w ramach programu „Wiślane prądy kulturalne” zaprasza do końca wakacji fundacja Wisła Warszawie. W maju i czerwcu - od poniedziałku do piątku - rejsy ruszają o godz. 15.30 (rejs 1) i 17 (rejs 2). W lipcu i sierpniu godziny pozostają bez zmian, a rejsy odbywać się będą przez cztery dni w tygodniu – od wtorku do piątku. Przystanią jest jedyny lokal pływający w Polsce – MIEJSCE na początku Portu Czerniakowskiego (ul. Zaruskiego 1).

Zapisy na wakacyjne miesiące uruchomione zostaną w pierwszej połowie czerwca (na www.wislawarszawie.org oraz https://www.facebook.com/wislawarszawiefundacja/ ). Tam też pojawią się bieżące informacje o zwalnianych miejscach.

Podczas dwóch godzinnych rejsów animator-przewodnik będzie zapoznawał uczestników z historią miasta i rzeki, opowie także o znaczeniu żeglugi śródlądowej dawniej i obecnie. Uczestnicy będą mieli okazję obserwować z pokładu statku unikalny na skalę Europy ekosystem warszawskiej Wisły. Rejsy przeprowadzone zostaną na nowoczesnej, a jednocześnie nawiązującej do historii żeglugi, drewnianej i bezpiecznej łodzi motorowej, a obsługą techniczną zajmą się profesjonaliści. Projekt skierowany do dzieci i młodzieży oraz seniorów ma za zadanie łączyć pokolenia.

Dwa godzinne rejsy odbywać się będą przez 70 dni - od 15 maja do września - w dni robocze wczesnym popołudniem. W czasie godzinnej przeprawy, wypływając z Portu Czerniakowskiego uczestnicy przepłyną najpiękniejszą możliwą trasą podziwiając panoramę Warszawy. Wypływając z Portu uczestnicy popłyną w okolice Wału Miedzeszyńskiego, gdzie znajdują się urządzenia hydrotechniczne i ujęcie wody Gruba Kaśka. Z tego miejsca rozciąga się też piękny widok na całą stolicę. Będziemy także płynąć pod warszawskimi mostami, po lewej stronie podziwiając Warszawę, nowoczesne Centrum Nauki Kopernik, odremontowane wiślane bulwary, a po prawej wejście do portu praskiego i nieuregulowany, dziki brzeg Wisły objęty programem Natura 2000. Rejs w dół rzeki kończymy pokazując rafę oraz wejście do dawnego portu wojennego Cytadela i wracamy do Portu Czerniakowskiego.
Więcej na: http://wislawarszawie.org/projekty/wislane-prady-kulturalne/.

a