updated 1:50 PM CET, Feb 21, 2018
A+ A A-

Pierwsza konfrontacja słowna przed KSW 41

  • Napisane przez Kamil Gieroba
  • Dział: Stolica
Pierwsza konfrontacja słowna przed KSW 41 Kamil Gieroba

Za nami pierwsza, oficjalna konferencja prasowa przed grudniową galą KSW 41 (w warszawskim Hotelu Marriott).

Podczas wymiany zdań nie zabrakło uszczypliwości, nawiązań do poprzednich pojedynków i planów na przyszłe tygodnie. Po serii pytań doszło także do konfrontacji "face to face".

Właściciele KSW - Martin Lewandowski i Maciej Kawulski byli zasypywani pytaniami o sytuację w kategorii wagi ciężkiej. Przyznali, że w powoli układa się już pewna drabinka, która wyłoni nowego mistrza. Nie zabrakło także komentarza odnośnie konfliktu z Maciejem Różalskim.

Wszystko jest w rękach Marcina Różalskiego. W ostatnich tygodniach udzielił przynajmniej sześć wywiadów, w każdym podając inny powód odejścia z KSW. Przyznam, że pogubiłem się w tym. Nie będziemy dodawać swojej wersji. Gdy ostatni raz widzieliśmy się, podaliśmy sobie ręce i nadal darzymy się szacunkiem. Drzwi są otwarte. Jeżeli będzie chciał znowu dla nas walczyć, to zapraszamy. - stwierdził Kawulski.

Padło także pytanie o potencjalne starcie kobiet w Katowicach. Lewandowski wyznał, że w Spodku raczej nie zobaczymy Pań w klatce.

Był pomysł, by ponownie sięgnąć po Ariane Lipski. Minęło jednak niewiele czasu od ostatnich walk. Przyznam, że chcemy bardziej rozwinąć kobiecą dywizję w 2018 roku. Póki co mamy tutaj wąskie pole manewru. Zresztą, w tej chwili ogółem mamy mnóstwo zawodników na kontrakcie z KSW i z każdym chcemy wypełnić zobowiązania. - skomentował współwłaściciel.

Ponownie gorąco było pomiędzy Pawłem "Popkiem" Mikołajuwem, a Tomaszem Oświęcimskim. "Strachu" wręczył rywalowi... sweter Konowicza. Stwierdził, że Konowiczowi nie udało się wystartować na prezydenta, ale może "Popkowi" uda się po przegranej walce. Popek z kolei przyznał, że powrót do sportu dużo mu dał w życiu, a wygraną na Stadionie Narodowym uznaje za "efekt uboczny" spełnionego marzenia.

Jedną z głównych walk KSW 41 będzie także konfrontacja Borysa Mańkowskiego z Dricusem De Plessisem.

Przyznam, że nazwisko De Plessisa przebijało mi się już wcześniej w różnych rozmowach, ale nie miałem jeszcze okazji poznać jego atuty. W ostatnich latach bardziej skupiam się na sobie, w wolnym czasie wolę szukać nowych technik. - powiedział "Gamer" o dotychczasowych przygotowaniach do pojedynku.

Nie miałem jeszcze okazji walczyć w MMA w innej federacji. Jednak odkąd zacząłem trenować tę dyscyplinę, to słyszałem o KSW. Ta organizacja ma duże przebicie w mediach. Ja chcę pokazać się przede wszystkim sportowo z jak najlepszej strony. - powiedział De Plessis.

Warszawa