updated 3:15 PM CET, Feb 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Miesiąc od zaprzysiężenia Mateusza Morawieckiego na premiera

  • Napisane przez Red.
  • Dział: Stolica
Miesiąc od zaprzysiężenia Mateusza Morawieckiego na premiera Wikipedia

Mija miesiąc odkąd Mateusz Morawiecki został zaprzysiężony na nowego premiera. Jedną z pierwszych poważnych decyzji były zmiany w składzie Rady Ministrów w ramach rekonstrukcji, o czym informowaliśmy tutaj. Spytaliśmy warszawiaków o ich opinie odnośnie tych wydarzeń.

Adam, socjolog

Mam na razie wątpliwości, czy Pan Morawiecki będzie lepszym premierem. Na pewno może być trudniejszym przeciwnikiem dla opozycji, a to może być kluczowe w następnych wyborach.

Konrad, student

Jestem niemal pewny, że zarówno zmiana premiera jak i rekonstrukcja rządu mają wpłynąć na poprawienie relacji z Unią Europejską. Nie będzie łatwo wynegocjować wspólnego stanowiska, ale w najbliższych miesiącach powinniśmy zobaczyć poprawę w polityce zagranicznej.

Tomasz, bloger

Wydaje mi się, że rekonstrukcją PiS już rozpoczyna kampanię wyborczą i to z przytupem. A opozycja nie do końca zrozumiała o co chodzi.

Jolka, podróżniczka

Pan premier dokonał zmian i ma ku temu w pełni prawo. Ufam jego decyzjom, uważam, że będzie dobrym premierem. Choć jest mi szkoda niektórych osób, które odwołano.

Robert, pracownik biurowy

Mocne decyzje o rekonstrukcji, na pewno wstrząsnęły sceną polityczną i wywołało dezorientację u opozycji. Pytanie - jak przełoży się to na sondaże?

Sylwia, studentka

Nie rozumiem tych zmian. Dla mnie osobiście to dekonstrukcja, a nie rekonstrukcja. Z trudem zaakceptowałam odejście Pani Szydło, a kolejne zmiany są dla mnie szokiem.

Hanna, sprzedawca

Uważam, że ogólnie rekonstrukcja wyjdzie na plus. PiS pokazało, że "Dobra Zmiana" to także fakt, że wcale dane osoby nie będą miały wiecznie pewnych posad.

 

 

Please provide full Credentials Infomation