updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Od czerwca nowy przewoźnik z lotniska w Modlinie

  • Napisane przez Red./fly4free
  • Dział: Stolica
Od czerwca nowy przewoźnik z lotniska w Modlinie fot. Wikipedia.org

Jak informuje portal fly4free - Modlin ściąga do siebie kolejnego przewoźnika. Voyage Air już w czerwcu zacznie latać z podwarszawskiego portu do Bułgarii.

I choć dalej nie wiadomo, co z rozwojem lotniska, to najwyraźniej Modlin nie ma zamiaru biernie czekać na rozwój wydarzeń.

Największym zarzutem i główną osią sporu między udziałowcami lotniska w Modlinie, jest przekonanie, że w nieuczciwy i zawoalowany sposób wspiera rozwój Ryanaira.

To głównie z tego powodu od dłuższego czasu trwa spór o rozwój lotniska, którego udziałowcem są Polskie Porty Lotnicze, zarządzające równocześnie Lotniskiem Chopina, które – jak wiadomo – nie od dziś jest w konflikcie z Ryanairem.

Najwyraźniej lotnisko nie zamierza jednak przyglądać się sytuacji i czekać z założonymi rękami na rozwój wydarzeń, bo nieoczekiwanie pojawiła się informacja, że port zacznie obsługiwać drugiego przewoźnika.

Od 22 czerwca loty z Modlina zacznie realizować linia Voyage Air. 

Dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki, przewoźnik będzie latał do bułgarskiej Warny.

Bułgarska firma istnieje od 2006 roku, a loty do Warny będzie prawdopodobnie obsługiwać na Embraerach 145, które mogą zabrać na pokład do 50 pasażerów.

I choć trudno mówić o wielkiej inwestycji czarterowej linii, to podpisanie umowy jest jednak pewnego rodzaju prztyczkiem w nos PPL, który zawsze zapewniał, że nikt nie zdecyduje się na latanie z Modlina przy obecnej umowie z Ryanairem.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl