updated 2:46 PM CEST, Oct 16, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Warszawskie strefy kibica

  • Napisane przez um.warszawa.pl
  • Dział: Stolica

Już w czwartek, 14 czerwca, rozpoczyna się wielkie święto fanów footballu - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018.

Pamiętając ogromne emocje warszawiaków podczas EURO2012, stolica umożliwi mieszkańcom wspólne przeżywanie zmagań biało-czerwonych w dzielnicowych strefach kibica.

Po 12 latach przerwy reprezentacja Polski znów dołączyła do grona 32 najlepszych drużyn świata. Polska kadra trafiła do grupy H, w której jako jedyna reprezentuje Stary Kontynent. Pierwsze spotkanie biało-czerwoni rozegrają z Senegalem we wtorek, 19 czerwca, na stadionie Otkrytije Arena w Moskwie. W kolejnych meczach drużyna Adama Nawałki zmierzy się z Kolumbią (24 czerwca w Kazaniu) oraz z Japonią (28 czerwca w Wołgogradzie).

- Mundial to wielkie wydarzenie sportowe dla fanów piłki nożnej, których w Warszawie nie brakuje. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców, a także turystów postanowiliśmy stworzyć w przestrzeni stolicy aż siedem stref kibica, gdzie w dogodnych warunkach będziemy wspólnie kibicować biało-czerwonym. Dzięki kilku lokalizacjom warszawiacy będą mogli spędzić miło czas w swoim najbliższym otoczeniu w gronie rodziny, przyjaciół, a także sąsiadów – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Wiadomo, że pozytywne emocje, szczególnie te związane z footballem, warto dzielić z innymi kibicami. Dlatego mając w pamięci wypełnioną po brzegi rodzinną atmosferą, zabawą oraz biało-czerwonymi strojami i szalikami strefę kibica z 2012 roku, szczególnie w czasie meczów polskiej reprezentacji, Warszawa zachęca swoich mieszkańców do wspólnej zabawy w lokalnych strefach kibica, które pojawią się w wybranych dzielnicach. Stolica przygotowuje siedem takich stref, które będą obejmować po dwie, trzy dzielnice. 

- Już za kilka dni rozpocznie się wielkie święto amatorów footballu. Cieszę się, że mieszkańcy w tak wielu miejscach w stolicy będą mogli wspólnie kibicować i dzielić się piłkarskimi emocjami podczas zmagań naszej drużyny. Trzymam kciuki za biało-czerwonych, a wszystkim warszawiakom życzę świetnej zabawy – mówi Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy.

Przedstawiamy lokalizacje wszystkich warszawskich stref kibica:
• Bemowo – Amfiteatr im. Michaela Jacksona, ul. Raginisa,
• Bielany - Serek Bielański (teren przy stacji metra Słodowiec),
• Targówek – Park Bródnowski,
• Praga-Południe -  przy Centrum Handlowym Promenada,
• Śródmieście – przy Pałacu Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich),
• Ursynów – Kopa Cwila,
• Wola - Amfiteatr w Parku Sowińskiego/Park Moczydło.

W większości stref warszawscy kibice będą mogli obejrzeć nie tylko wszystkie mecze grupowe biało-czerwonych, ale również fazę pucharową. Szczegółowe harmonogramy funkcjonowania poszczególnych stref kibica podamy wkrótce.

Oprócz wielkich emocji związanych ze zmaganiami biało-czerwonych, we wszystkich strefach na odwiedzających mieszkańców i turystów czekać będą dodatkowe atrakcje – gry, konkursy z nagrodami, animacje oraz różnego rodzaju zabawy skierowane do najmłodszych kibiców. Dla głodnych nie tylko piłkarskich wrażeń przygotowane będą również punkty gastronomiczne z przekąskami i napojami. 

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w Rosji w dniach 14 czerwca - 15 lipca br. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który zostanie rozegrany w Europie Wschodniej. W walce o puchar zmierzą się reprezentacje 32 krajów. Łącznie podczas mistrzostw, na 12 stadionach, w 11 miastach, zostaną rozegrane 64 mecze. Meczem otwarcia będzie starcie Rosji z Arabią Saudyjską na stadionie Łużniki w Moskwie.

To ósmy w historii występ biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata. Dotąd największe sukcesy Polacy odnieśli w 1974 i 1982 roku, plasując się na trzecim miejscu. Podczas ostatnich występów w 2002 i 2006 roku nasza drużyna opuściła pole walki po fazie grupowej.

Warszawa

Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

3. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

4. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Podanie danych jest dobrowolne

6. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

7. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

8. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

9. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
       

10. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.