updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Co zrobić z Chłodną?

Ulica Chłodna fot. R. Motyl / www.um.warszawa.pl Ulica Chłodna

Ulica Chłodna to jedna z najstarszych stołecznych dróg. Co jednak mogłoby sprawić, żeby ulica Chłodna zaczęła żyć pełnią życia? O to chcą mieszkańców Woli zapytać miejscy urzędnicy. 

Rewitalizacja ulicy Chłodnej w latach 2010 – 2011 była zaczątkiem odnowy kulturalnej nieco dotychczas zapomnianej pod tym względem ulicy. Teraz Urząd Dzielnicy Wola chce, aby Chłodna rozkwitła życiem kulturalnym. Urząd zamierza więc porozmawiać z mieszkańcami Woli w sprawie odnowy społeczno-kulturalnej ulicy Chłodnej. Celem konsultacji społecznych jest zbadanie opinii mieszkańców na temat przeszłych i planowanych imprez oraz działań integracyjnych na ulicy Chłodnej i w otaczającej ją przestrzeni. Na wypowiedzi mieszkańców urzędnicy czekają do 13 maja.

Swoje pomysły i opinie można przedstawić, wypełniając ankietę on-line na stronach: www.konsultacje.um.warszawa.pl i www.wola.waw.pl. Papierową wersję ankiety można znaleźć w kilku miejscach na Woli, m.in.: w wypożyczalniach i czytelniach Biblioteki Publicznej, recepcjach pływalni i hal sportowych OSiR, Ośrodku Pomocy Społecznej i w Urzędzie Dzielnicy Wola – w Wydziale Obsługi Mieszkańców.

Urząd zaprasza również do bezpośredniego udziału w projekcie. Spotkanie informacyjne na temat konsultacji odbędzie się w środę, 18 kwietnia, o godz. 18.00, w Urzędzie Dzielnicy Wola w al. Solidarności 90. Podsumowanie konsultacji nastąpi w czwartek, 24 maja, o godz. 17.00, w wolskim ratuszu.

Z kolei w sobotę, 21 kwietnia i w środę, 25 kwietnia, w godz. 10.00-16.00, odbędą się jednodniowe warsztaty „Gra Miasto Przyszłości". Na wybrany termin można zgłosić się poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 22 504 83 12. Zapisy trwają do 19 kwietnia. Podczas gry uczestnicy wezmą udział w spacerze po ulicy Chłodnej, poznają jej otoczenie, historię i ciekawostki, wypracują projekt rozwoju kulturalnego ulicy. Nad wszystkim będzie czuwał mistrz gry.

{jumi [*8]}

Warszawa