updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Nowa "zielona" biblioteka na Białołęce

Wyróżniony Nowa biblioteka na Białołęce Nowa biblioteka na Białołęce

Na jednym z najmłodszych osiedli Białołęki otwarta zostanie nowoczesna „zielona" biblioteka. To pierwsza instytucja kultury w tej części dzielnicy. 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci nr 124 przy ul. Berensona 38 to nie tylko miejsce, gdzie można czytać i wypożyczać książki, ale także ekologiczna placówka kulturalna.

Biblioteka zostanie otwarta w piątek 1 czerwca o godz. 13. W uroczystości otwarcia wezmą udział: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Burmistrz Dzielnicy Białołęka - Jacek Kaznowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka - Piotr Jaworski oraz goszczący w Warszawie Burmistrz berlińskiej dzielnicy Lichtenberg - Andreas Geisel. Ten ostatni przybędzie dlatego, że Lichtenberg jest partnerską dzielnicą Białołęki.

Nowa biblioteka, oprócz swojej podstawowej działalności, czyli wypożyczania książek oraz promocji czytelnictwa, stanie się miejscem spotkań, kulturalnej aktywności mieszkańców oraz przyczółkiem ekologii.

Białołęka zapowiada, że najważniejsze w działalności edukacyjnej placówki będzie szerzenie wiedzy z zakresu przyrody i ekologii. W bibliotece będą się odbywały lekcje, projekcje filmów o tematyce przyrodniczej, a także konkursy wiedzy o ochronie środowiska naturalnego. Zajęcia edukacyjno-kulturalne przeznaczone będą nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Każdy będzie mógł tutaj dowiedzieć się, jak prowadzić ekologiczny styl życia w wielkim mieście.

Władze dzielnicy planują organizować w bibliotece zarówno plenerowe spotkania literackie, jak również zajęcia ogrodnicze. Cześć otoczenia budynku zostanie przekazana najmłodszym czytelnikom jako pole do prowadzenia ekologicznych upraw warzyw, owoców lub kwiatów.

Okoliczni mieszkańcy książki będą mogli wypożyczać już od piątku od godz. 15. Biblioteka będzie także czynna w sobotę 2 czerwca od 9 do 14.

„Zielona" biblioteka to już trzecia placówka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka, jaka została utworzona od 2007 roku. Oprócz niej z sukcesem działają: Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI Nautilus oraz Multicentrum.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation