updated 4:28 PM CEST, Jun 18, 2019
A+ A A-

Nadarzyn: Wkrótce III targi turystyczne

  • Napisane przez  Cezary Rudziński
  • Dział: Biznes
Wyróżniony Nadarzyn: Wkrótce III targi turystyczne

W dniach 19-21 października br. na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych Word Travel Show.

O przygotowaniach do nich i programie organizatorzy poinformowali na konferencji prasowej w Warszawie. W tegorocznej edycji targów weźmie udział 800 wystawców, w tym 300 z zagranicy. Krajem partnerskim będą USA. Impreza składać się będzie z trzech salonów. W pierwszym – Turystyki krajowej i zagranicznej, prezentowane będą kierunki turystyczne z 5 kontynentów, atrakcje kulinarne, pokazy strojów narodowych, tańców i sztuk walki. Wystawcami reprezentującymi 80 krajów i regionów świata będą ambasady, przedstawicielstwa miast i regionów, biura podróży, przewoźnicy, hotele, centra rozrywki i wypoczynku oraz stowarzyszenia turystyczne.

    Bogato reprezentowana będzie Afryka. Stoiska mieć będą: RPA, Ghana, Sudan, Seszele, Kenia, Madagaskar, Zanzibar, Tanzania i Rwanda. Wydzielona zostanie strefa turystyki leczniczej, w której swoje oferty przedstawią uzdrowiska i sanatoria. W ramach Targów odbędzie się Festiwal Kultur Azji z przeglądem oferty turystycznej i kulturalnej tego kontynentu, pokazami tradycyjnych tańców, koncertami oraz warsztatami kulinarnymi połączonymi z degustacjami. Dodatkową atrakcją będą spotkania ze znanymi podróżnikami. Kilkudziesięciu weźmie udział w Warsaw Travelers Festival Travelmania. Kilkoro z nich uczestniczyło w konferencji prasowej.

    Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i himalaista, który niedawno jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2. Kajakarz Aleksander Doba, który samotnie przepłynął Atlantyk. Autostopowicz Michał Pater, który ma 150 tys. subskrypcji na Youtube. Blogerka Globstory prowadząca swój kanał od 4 lat, która zgromadziła 129 tys. fanów na Youtube. W konferencji uczestniczyli też przedstawiciele ambasady USA w Warszawie oraz organizatorów targów. Podczas nich rozstrzygnięty zostanie plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Do dyspozycji uczestników WTS będzie też plaża, na której pod palmami i przy dźwiękach muzyki można będzie spróbować swoich sił na torze skiboardowym oraz pościgać się na SUP-ach.

    Drugim działem targów będzie Salon Camper&Caravan. Swoją ofertę przedstawią w nim producenci i dystrybutorzy camperów, przyczep kempingowych, domków mobilnych, turystycznych pojazdów specjalnych i autokarów. Zapowiedziano prezentację ponad 200 camperów i przyczep. Równocześnie odbędzie się zlot caravaningowy z udziałem załóg z całej Europy. Nowością będzie strefa Ski&Outdoor Show z odzieżą, akcesoriami, sprzętem kempingowym, pojazdami, sprzętem sportowym oraz ściankami wspinaczkowymi.

    Natomiast w Warszawskim Salonie Jachtowym swoją ofertę zaprezentują producenci i sprzedawcy jachtów żaglowych i motorowych, łodzi sportowych, kajaków, rowerów i skuterów wodnych, łodzi wędkarskich, pontonów sprzętu asekuracyjnego i ratowniczego, przyczep podłodziowych i lawet, a także odzieży żeglarskiej,  elektroniki i nawigacji. Obejrzeć można będzie kilkanaście jednostek żaglowych, ponad 50 luksusowych łodzi motorowych, a także łodzie sportowe oraz houseboaty.

    Ponieważ targi te odbywać się będą poza Warszawą i zasięgiem komunikacji miejskiej, organizatorzy obiecują specjalne, bezpłatne autobusy kursujące z i do centrum stolicy. Więcej informacji na temat tych targów i imprez na nich znaleźć można na: www.worldtravelshow.pl; www.campercaravanshow.com; www.warszawskisalonjachtowy.pl.

Cezary Rudziński

Zdjęcia: Robert Krajewski

 

Please provide full Credentials Infomation