updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Pamiątkowe fotografie z Balu Niepodległości

  • Napisane przez Redakcja
  • Dział: Kultura

Pokaz mody z lat 20. i 30., tradycyjne odtańczenie poloneza, pieśni patriotyczne, aukcja charytatywna, rekonstruktorzy Błękitnej Armii gen. Hallera, projekcja filmu Paderewski - Człowiek sukcesu, czynu  i sławy, a także pamiątkowe zdjęcia – to tylko część atrakcji czekających na gości XV Balu Niepodległości, który odbył się w miniony piątek (9 listopada br.) w hotelu Bristol w Warszawie.

Partnerem technologicznym balu był Arcus SA, przedstawiciel Kyocera Document Solutions w Polsce, który zadbał o to, żeby każda obecna na Balu para została uwieczniona na pamiątkowym zdjęciu.

Wśród pozostałych atrakcji Balu ważnym elementem był m.in. koncert z utworami Ignacego Paderewskiego i Fryderyka Chopina w wykonaniu Aleksandry Świgut, laureatki Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Stanisław Michnowski. Dostojny jubilat jest równolatkiem Niepodległej - 10 listopada obchodził swoje setne urodziny. W trakcie balu firma Arcus, która była partnerem technologicznym wydarzenia, wydrukowała dla uczestników pamiątkowe zdjęcia.  

- Wsparcie udzielone Balowi Niepodległości w roku jubileuszowym było dla naszej firmy uroczystym podsumowaniem ponad 30 lat pracy na rzecz polskiej gospodarki – mówi Michał Gembal, dyrektor marketingu Grupy Arcus - jesteśmy szczególnie dumni, że to właśnie dzięki Arcusowi uczestnicy balu będą mieli pamiątkę z tego historycznego wydarzenia – dodaje.

Bal Niepodległości organizowany przez Stowarzyszenie „Kuźnia Milanowska” ma swoje korzenie  w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Pierwsza edycja przyciągnęła wielu wspaniałych gości, a co roku grono uczestników zwiększa się. Wszystkie dotychczasowe odsłony balów łączy przywiązanie do tradycji i wartości rodzinnych.

Podczas balu goście mieli również możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanych koncertach, pokazach filmowych, pokazie mody z lat 20. i 30., a także aukcji charytatywnej, która jest ważnym elementem uroczystości. Każdego roku ogłaszany jest nowy cel zbiórki pieniędzy – środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera program stypendialny wyrównujący szanse młodzieży z Polski i z zagranicy. Dochód z poprzednich aukcji wspierał m.in. rehabilitację dzieci, walkę ze skutkami powodzi oraz pomoc dla dotkniętej wojną Syrii.

Tradycja i nowoczesność to dwa filary silnej Rzeczpospolitej. To także dewiza Arcus SA, która od trzech dekad rosła razem z polską gospodarką, początkowo jako niewielka firma rodzinna, obecnie jako spółka akcyjna notowana na giełdzie i skupiająca szereg firm technologicznych w ramach Grupy Arcus – podkreśla dyrektor marketingu Michał Gembal – Dostojnej jubilatce, naszej Niepodległej Ojczyźnie życzymy kolejnych stu lat w pełnym rozkwicie – podsumowuje dyrektor Gembal.

O GRUPIE ARCUS

ARCUS SA jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. ARCUS SA jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. ARCUS SA i spółki zależne: T-matic Systems SA, Geotik Sp. z o.o. oraz ARCUS Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Kolejną spółką wchodzącą w skład GRUPY ARCUS jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów GRUPY ARCUS należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

ARCUS SA realizuje także innowatorskie na polskim rynku rozwiązania informatyczne. Należy do nich m.in. projekt sieci samoobsługowych stanowisk drukujących realizowany z wrocławską firmą Zeccer. Od 2018 r. ARCUS SA jest także przedstawicielem na Polskę marki Tecnau dostarczającej rozwiązania przeznaczone do obsługi papieru, monitorowania, przetwarzania i obróbki końcowej dla branży druku cyfrowego.

Więcej informacji na stronie: www.arcus.pl.

O XV BALU NIEPODLEGŁOŚCI

Bale Niepodległości organizowane przez Stowarzyszenie „Kuźnia Milanowska” na stałe wpisały się w krajobraz imprez patriotycznych w Polsce. Podtrzymywanie narodowych tradycji a także wspieranie działalności charytatywnej to wartości przyświecające organizatorom balu. Tegoroczna odsłona ma szczególnie uroczystą oprawę związaną z jubileuszowym rokiem stulecia odzyskania niepodległości. Sponsorem głównym tegorocznego XV Balu Niepodległości jest Orlen. Pozostali sponsorzy to KGHM, Wojskowy Instytut Wydawniczy, Marsh oraz SuperDrob. Patronaty medialne nad wydarzeniem objęły TVP Polonia, TVP Historia, Polska Zbrojna Historia oraz Gość Niedzielny. Partnerem balu jest Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Partnerem technologicznym są ARCUS oraz Kyocera Document Solutions.

Więcej informacji na stronie: http://balniepodleglosci.org.pl/

O „NIEPODLEGŁEJ”

Celem programu „Niepodległa” jest wzmacnianie wspólnoty obywatelskiej w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W całym kraju realizowane są liczne projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne oraz wydawnicze, poświęcone Jubileuszowi odzyskania Niepodległości, opatrzone logo „Niepodległa”. Dzięki korzystaniu ze spójnej identyfikacji wizualnej Programu, poszczególne projekty są rozpoznawalne i utożsamiane z oficjalnymi ogólnopolskimi obchodami 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Więcej informacji na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/

źródło: materiały prasowe

Please provide full Credentials Infomation