updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

Delfiaton 2018/2019 – wystawa zbiorowa w Galerii Delfiny

  • Napisane przez Redakcja/Mat. Pras.
  • Dział: Kultura

3 grudnia br. odbędzie się otwarcie XVI Delfiatonu. W tym roku Galeria Delfiny na warszawskim Powiślu przygotowała wystawę malarstwa, grafiki, rzeźby, tkaniny i fotografii.

Zaprezentowane zostaną prace niemal 40 wspaniałych artystów. Start o godzinie 18:00.

W tym roku już po raz szesnasty w Galerii Delfiny odbędzie się Delfiaton. Jest to zbiorcza wystawa wielu znamienitych artystów, zróżnicowana pod względem dziedzin sztuki. Delfiaton organizowany jest zwykle w okresie świątecznym. Wystawa składa się z małych form idealnych na świąteczne prezenty. Pomimo zróżnicowania form oraz wielu artystów biorących udział w wystawie tworzy ona piękną całość jako przekaz. Niezwykle ważne jest także doświadczenie osób aranżujących wystawę, dzięki czemu poszczególne obrazy mogą ze sobą „rozmawiać”.

Pierwszy Delfiaton odbył się w Galerii Delfiny w 2002 roku. Wystawa zainspirowana była pobytem Delfiny Krasickiej w Argentynie, gdzie jej przyjaciółka Sara organizowała tygodniowe wystawy przedświąteczne p.t. Saraton. Tę tradycję Delfina przeniosła także do swojej Galerii i tak powstał Delfiaton.

W tegorocznym Delfiatonie swoje prace zaprezentują:

Bogdan Augustyniak, Alina Bloch, Krystyna Brzechwa, Jolanta Caban, Jakub Dominik, Krzysztof Dzienkiewicz, Janusz Dziurawiec, Ryszard Gieryszewski, Magdalena Hajnosz, Anna Hlebowicz, Maria Jastrzębska, Agnieszka Kicińska, Roman Kirilenko, Emily Kitabatake, Krzysztof Kizlich, Dariusz Kowalski, Delfina Krasicka, Ewa Kubicka, Anna Lewandowska, Ewa Miazek, Piotr Młodożeniec, Stanisław Młodożeniec, Grzegorz Mroczkowski, Zbigniew Nowosadzki, Teresa Pastuszka – Kowalska, Krzysztof Pająk, Barbara Pszczółkowska – Kasten, Magda Raczko, Barbara Redlińska, Dorota Redlińska, Marek Ruff, Alicja Słowikowska, Cecylia Sołyjan, Anna Alicja Trochim, Adam Wieczorek, Paweł Wójcik, Anna Wszyndybył

Prace tegorocznego Delfiatonu można zwiedzać w Galerii Delfiny, na ul. Smulikowskiego 10/2 od 3 grudnia br. do 15 stycznia 2019 r. w godzinach otwarcia Galerii: pn.-pt. 13-19; sob. 13- 18.

Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski
i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu.  

Please provide full Credentials Infomation