updated 10:57 PM CEST, Jun 15, 2019
A+ A A-

2-4 czerwca koncerty Solidarnościowe

  • Napisane przez MP/Red/Tb
  • Dział: Kultura
Wyróżniony Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński - koncert powrót Bardów Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński - koncert powrót Bardów

Widowisko multimedialne dla tysięcy widzów, seria kameralnych koncertów fortepianowych, koncert pieśni Gintrowskiego i Kaczmarskiego oraz koncert muzyki symfonicznej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej to zaledwie część imprez przygotowanych na rocznice 2 i 4 czerwca.

Biuro Programu „Niepodległa” na podstawie pełnomocnictwa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizuje szereg wydarzeń związanych z obchodami 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

- Biuro włącza się w obchody obu tych rocznic, dokładając do kalendarza licznych ogólnopolskich wydarzeń również własne projekty, które mamy nadzieję, urozmaicą i godnie podkreślą dwie niezmiernie ważne dla Polaków rocznice – tłumaczył Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego podczas konferencji prasowej.

- W czerwcu 2019 r. upamiętniamy rocznice wydarzeń, które połączyły Polaków, które nadały nowy ton polskiej walce z komunizmem i które zmobilizowały nas w dążeniach do stworzenia w pełni niepodległego kraju. Dzięki moralnemu wsparciu Jana Pawła II oraz dzięki zapałowi i zaangażowaniu Polaków, rozpoczął się okres pokojowych przemian ustrojowych w całej Europie Środkowowschodniej. Ich efektem było przeprowadzenie w Polsce pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku – dodaje Sellin.

Poniżej koncert Powrót Bardów - Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński

Czytaj więcej na opinie.kurier365.pl

Please provide full Credentials Infomation