updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Prawie ćwierć miliona dla programu „Caritasu”

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Zebrane w ramach akcji pliki banknotów www.nbp.pl Zebrane w ramach akcji pliki banknotów

Ponad 2 miliardy starych zł waży niemal 3,5 t. Tyle monet i banknotów sprzed denominacji o wartości blisko ćwierć miliona nowych złotych zebrał Narodowy Bank Polski i Caritas Polska w ramach akcji „Wymieńmy się”.

{jumi [*4]}Prawie trzysta dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce dzięki tej kwocie otrzyma pomoc w ramach Programu Skrzydła. Przeprowadzona pod koniec 2010 r. akcja „Wymieńmy się”, pozwoliła wesprzeć ubogie dzieci oraz pozyskać dla Programu Skrzydła dwunastu nowych fundatorów. - Tysiące osób w całej Polsce włączyło się do akcji i przekazało stare pieniądze na pomoc dzieciom w ramach Programu Skrzydła. W całym kraju zebrano równowartość prawie ćwierć miliona złotych, co pozwala na objęcie pomocą prawie trzystu dzieci. Setki pracowników i woluntariuszy zaangażowanych było w segregowanie i liczenia banknotów, które wpływały do Caritas w całej Polsce. Chciałbym podziękować im wszystkim, ale zwłaszcza darczyńcom - powiedział ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

W skarbonkach wystawionych w oddziałach okręgowych NBP – oprócz pieniędzy sprzed denominacji – znalazły się również waluty innych krajów oraz okazy kolekcjonerskie. W maju 2011 r. Caritas Polska przeprowadzi internetową aukcję, na której zostaną wystawione monety oraz banknoty, jakie wpłynęły do Caritas i nie zostały wymienione. Całkowity dochód z aukcji zostanie również przekazany na Program Skrzydła i zapewni wsparcie finansowe dla kolejnych dzieci. - Dzięki zebranym pieniądzom wiele dziecięcych marzeń zostanie zrealizowanych. To piękne zakończenie ostatniego rozdziału denominacji w Polsce – powiedział Marcin Kaszuba, dyr. departamentu komunikacji i promocji NBP.

Skrzydła to program długoterminowej pomocy skierowany do dzieci - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie wymagają pomocy w formie dożywiania, zakupu wyprawek szkolnych oraz dofinansowania do wycieczek. Program proponuje objęcie opieki finansowej nad dzieckiem przez firmy i osoby prywatne, które poprzez deklaracje zobowiążą się do wsparcia finansowego ucznia przez okres przynajmniej jednego semestru szkolnego. Obecnie Caritas w Polsce obejmuje opieką 3 tys. dzieci.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation