updated 5:11 AM CEST, Jun 1, 2017
A+ A A-

Świętujemy Wolność

Na piknik Świętujemy Wolność przy Skwerze im. ks. Jana Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu Dom Spotkań z Historią zaprasza  4 czerwca 2017 w godz. 15-21. Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają na piknik, na którym wspólnie będziemy świętować naszą wolność. Czeka na nas moc atrakcji i wspaniałe koncerty. Pokażmy, jak cieszymy się z wolności! Na stronie Domu Spotkań z Historią (http://wybor.dsh.waw.pl/#) można stworzyć swój własny, historyczny plakat.

Zezwolenie na budowę mostu łączącego Wilanów i Wawer

Decyzję zezwalającą na budowę mostu przez Wisłę o długości blisko 2 km wydał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. To fragment liczącego w sumie 6,5 km odcinka drogi ekspresowej od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Pixel Heaven, święto miłośników elektronicznych atrakcji

5. edycja Pixel Heaven - wydarzenia dedykowanego wielbicielom elektronicznej rozrywki - rozpocznie się w Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56) 25 maja, a następnie przeniesie się do Zajezdni Autobusowej (ul. Włościańska 52) na weekend 26-28 maja 2017. Karty wstępu kosztują od 30 do nawet 160 zł. 28 maja od godz. 16 wstęp dla dzieci (pod opieką dorosłej osoby) do lat 13 jest bezpłatny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent m.st. Warszawy.

Wszystko o Warszawie

Trwają końcowe prace przed wielkim otwarciem odnowionego Muzeum Warszawy. W piątek 26 maja 2017 o godz. 20 Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przetnie wstęgę i będzie można obejrzeć nową wystawę główną, zatytułowaną "Rzeczy warszawskie". Na dzień otwarcia przed wejściem do muzeum - na Rynku Starego Miasta - powstaje labirynt odzwierciedlający to, co można ujrzeć po wejściu do siedziby głównej Muzeum. Podczas uroczystego otwarcia muzeum będzie można zobaczyć projekcję na staromiejskich kamienicach (od 21 do 2 w nocy) jak również uczestniczyć w koncercie Sinfonia Varsovia Brass (ok. 20.40). W dzień otwarcia zbiory Muzeum będzie można oglądać (bilety bezpłatne) w godz. 21.00-02.00, natomiast w sobotę 27 i w niedzielę 28 maja (wejście płatne) w godzinach 10-19. Muzealne zbiory i sposób ich ekspozycji na każdym zrobią wrażenie. Dodatkową atrakcją jest możliwość spojrzenia na miasto z tzw. Latarni - punktu widokowego Muzeum Warszawy.

Warszawska Masa Krytyczna przejedzie przez stolicę

Uczestnicy Warszawskiej Masy Krytycznej wyruszą - z wszystkimi Mamami i dla wszystkich Mam - z pl. Zamkowego w piątek 26 maja 2017 o godz. 19  i do godz. 23 przejadą przez Centrum i Mokotów. Masa przejedzie następującymi ulicami: Krakowskie Przedmieście, Królewska, Marszałkowska, Waryńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Goworka, Spacerowa, Belwederska, Jana III Sobieskiego, św. Bonifacego, Dolina Służewiecka, al. Wilanowska, Bukowińska, Domaniewska, Samochodowa, Joliot-Curie, Odyńca, al. Niepodległości, Koszykowa, Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy. Długość trasy: 22,1 km.

Refleksje podmiotu lirycznego

Na promocję nowego tomu wierszy „Medytacje u ujścia rzeki” autorstwa Mirosława Kossakowskiego w Muzeum Niepodległości (Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów), al. Solidarności 62, w Warszawie organizatorzy zapraszają w środę 24 maja 2017 roku o godz. 17. Poezję zaprezentuje Jerzy Zelnik, któremu akompaniować będzie Juliusz Rogulski. Całość poprowadzi Jolanta Załęczny. „Medytacje u ujścia rzeki” to najnowsza książka poetycka Mirosława Kossakowskiego. Wiersze w niej zawarte ujmują optymistycznym pogodzeniem się ze światem.

Wystawa "z ALBUMU.....Kowalskich" w Promie Kultury

Na wystawę rzeźby, malarstwa, grafiki, rysunku i biżuterii, zatytułowaną "z ALBUMU.....Kowalskich” w Promie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie organizatorzy zapraszają od 24 maja do 2 lipca 2017 roku. Wystawa, w której udział biorą członkowie rodziny Kowalskich, czynna jest codziennie w godzinach 10-21. Na uroczyste otwarcie wystawy organizatorzy zapraszają w środę 24 maja 2017 o godzinie 19.

Zmiany w strefie komercyjnej na Lotnisku Chopina

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL), które zarządza Lotniskiem Chopina w Warszawie oferuje w strefie CDE Terminala A do zagospodarowania kilkanaście lokali przeznaczonych na cele handlowe, których łączna powierzchnia wynosi około 3 000 m kw. Treść ogłoszeń dostępna jest pod adresem www.ppl.bip.gov.pl w zakładce „postępowania ofertowe”.

Subskrybuj to źródło RSS

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C
Polub nas na Facebooku

Jeśli uważasz, że są tu wartościowe teksty po prostu polub :).

Dziękujemy

Redakcja Kurier365.pl