updated 12:00 PM CET, Mar 16, 2018
A+ A A-

Nepal: Himalajski kraj zaprasza

    Himalajski kraj Nepal – Federalna Demokratyczna Republika Nepalu – znany jest u nas przede wszystkim jako jeden z głównych punktów wypadowych na najwyższy, 4884 m n.p.m., szczyt Ziemi – Czomolungmę (Mount Everest). Mniej jako szalenie ciekawy cel podróży poznawczych i turystycznych. Być może wizyta w Warszawie przedstawicieli Nepalskiej Izby Turystycznej – Nepal Tourism Board oraz kilku tamtejszych biur podróży, organizatorów wypraw trekkingowych i obiektów hotelowo – wypoczynkowych, przyczyni się do spopularyzowania również tego kierunku wyjazdów. Zwłaszcza, że wśród blisko miliona zagranicznych turystów, którzy w ub. roku odwiedzili Nepal, Polaków było bardzo mało.

Etykiety

Côte d’Azur - atrakcje lazurowego wybrzeża

Po Paryżu, oraz obok alpejskich ośrodków sportów zimowych, Côte d’Azur –  Lazurowe Wybrzeże, należy do najpopularniejszych wśród zagranicznych turystów, także polskich, miejsc we Francji. Rozciąga się ono od nieco na zachód od Tulonu, aż do granicy z Włochami na północnym wschodzie wybrzeża śródziemnomorskiego. I obejmuje nie tylko obszary przybrzeżne, ale także sąsiednie górskie, z Alpami Nadmorskimi. Wśród licznych, wartych poznania tam miejsc, znajdują się m.in. Nicea, sławne z festiwali filmowych Cannes, popularny nadmorski kurort Saint-Tropez, a także Fréjus i pobliski St-Raphaël, Antibes Juan-les-Pins, Menton i księstwo Monaco.

Bezdroża: Górskie wyprawy fotograficzne

    Wynalezienie i popularyzacja fotografii cyfrowej, powszechna dostępność, przynajmniej popularnego sprzętu oraz coraz lepsze wyposażenie w możliwości fotografowania telefonów mobilnych powodują, że współcześnie fotografują, i to na każdym kroku, setki milionów ludzi, wykonując miliardy zdjęć.

Etykiety

Francja: Bretania - najlepsze naleśniki

Niektórzy mówią, że tradycja Święta Świec (Matki Boskiej Gromnicznej) sięga czasów Papieża Gelazjusza I, który rozdawał naleśniki pielgrzymom przyjeżdżającym do Rzymu. Inni twierdzą, że forma naleśnika ma przypominać słońce, zapowiadające nadejście wiosny… Każdy ma więc swoją wersję, ale jedno jest pewne: nieważne gdzie się narodziły, to w Bretanii naleśniki są najlepsze. Oto krótki przewodnik po sztuce mistrzostwa w ich przygotowywaniu.

Subskrybuj to źródło RSS

Warszawa