updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Jeden z placów zabaw wybudowanych w br. przez pracowników BGK Fot. BGK Jeden z placów zabaw wybudowanych w br. przez pracowników BGK

Prawie 40 proc. osób zatrudnionych w Banku Gospodarstwa Krajowego od 2008 r. zaangażowało się w wolontariat pracowniczy.

W tym czasie pracownicy BGK w ramach wolontariatu zmodernizowali lub zbudowali 21 placów zabaw, wyremontowali lub wyposażyli 22 pomieszczenia w placówkach edukacyjnych i szpitalnych, zorganizowali 31 imprez: pikników, wycieczek, koncertów, zawodów sportowych i warsztatów – wynika z podsumowania, przygotowanego przez BGK z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypadał 5 grudnia.

Wolontariusze BGK oddali też 50 l krwi w ramach akcji krwiodawstwa oraz spełnili 213 dziecięcych marzeń w akcji „Małe marzenia do spełnienia”. W 2012 r. pracownicy banku przeprowadzili kilkanaście akcji w całym kraju. Przykładowo, za sprawą wolontariuszy BGK w szczecińskim przedszkolu powstało laboratorium językowe z prawdziwego zdarzenia. Pracownicy banku z pomocą rodziców oraz nauczycieli Przedszkola Publicznego nr 72 wyremontowali salę lekcyjną dla maluchów, udekorowali ściany planszami i napisami zachęcającymi do nauki języków, wyposażyli również salę w sprzęt multimedialny. Dzięki temu w przedszkolu, które nosi nazwę „Kraina Tuwima” zapanował iście bajkowy charakter, a uczące się tam dzieci mają szansę wyrosnąć na prawdziwych językowych znawców.

Z kolei w Warszawie wolontariusze BGK zorganizowali zajęcia dla gimnazjalistów poświęcone ekologii. Dzięki warsztatom uczniowie I klasy Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych nr 1 STO w Warszawie mogą śmiało nazwać się ekspertami ds. środowiska naturalnego.

- Cztery lata temu poważnie zajęliśmy się budową systemu wsparcia wolontariuszy i motywowania pracowników do tego, by podejmowali inicjatywy na rzecz innych. Organizujemy różnorodne programy – od niewielkich akcji (zbiórki darów, krwi), przez wolontariat kompetencyjny (prowadzenie lekcji o bankowości), wydarzenia lokalne organizowane przez naszą fundację (budowy placów zabaw), po konkurs na projekty zgłaszane przez samych pracowników – podkreśla Aneta Stelmaszczyk, dyrektor komunikacji w BGK i prezes Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego.

Wśród projektów zrealizowanych w 2012 r. przez wolontariuszy BGK znalazły się też m.in. pomoc bezdomnym zwierzętom ze schroniska w podwarszawskim Józefowie (zakup preparatów medycznych), stworzenie muzeum regionalnego w szkole w Kicinie (woj. wielkopolskie), festyn dla dzieci przebywających w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu i ich mam. 

{jumi [*9]}

Więcej w tej kategorii: « „Góra Grosza” Docenieni za CSR »
Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl